Linia autobusowa 402 pojedzie inaczej — zmiany już od jutra
Od jutra autobusy linii 402 będą kursować zmienioną trasą z powodu remontu ulic Postępu i Ronda Żabczyńskiego. Od 20 czerwca linia zakończy kursy na nowym przystanku Sasanki 03, co może wpłynąć na codzienne dojazdy pasażerów.

Warszawscy kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Już od najbliższego poniedziałku, 16 czerwca, trasa autobusu linii 402 zostanie zmieniona z powodu prac drogowych, które rozpoczeły się w sobotę 14 czerwca na ulicy Postępu oraz Rondzie Andrzeja Żabczyńskiego.
Tymczasowe objazdy – co się zmieni?
Jak informuje ZTM w pierwszym etapie, czyli od 16 do 18 czerwca, autobusy linii 402 w kierunku ulicy Wynalazek będą kursowały ulicami W. Rzymowskiego i Cybernetyki, omijając zamknięte fragmenty trasy. W przeciwnym kierunku – z Wynalazek do Marysina – trasa pozostanie bez zmian, więc pasażerowie mogą spodziewać się mniejszych utrudnień na tym odcinku.
Kolejna zmiana od 20 czerwca
Już w piątek, 20 czerwca, linia 402 zyska nową trasę objazdową. Autobusy ominą wtedy ulice Cybernetyki, Postępu oraz Wynalazek, jadąc prosto ulicą Marynarską i Sasanki aż do przystanku Sasanki 03. To właśnie tam zakończą kursy z Marysina i rozpoczną podróż powrotną.
Co to oznacza dla pasażerów?
Zmiany mogą wydłużyć czas podróży i wpłynąć na wygodę korzystania z linii 402, zwłaszcza dla osób dojeżdżających do miejsc przy ulicach objętych remontem. Zarząd Transportu Miejskiego apeluje do pasażerów o śledzenie komunikatów i planowanie podróży z wyprzedzeniem.