mobile

Magorkon – dzień z fantastyką na Woli

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 Fantasmagoria organizuje w sobotę w godzinach 13:00 – 20:00 dla wszystkich mieszkańców Warszawy niezwykłe wydarzenie pt. „Magorkon – dzień z fantastyką”.

Marcin Kalicki
Magorkon – dzień z fantastyką na Woli

– Jesteśmy w trakcie trzeciej edycji grywalizacji pt. „Słowiańska przygoda”, której celem jest popularyzacja szeroko rozumianej fantastyki i promocja czytelnictwa poprzez zabawę. W tej edycji przybliżamy kulturę duchową i materialną Słowian, a przede wszystkim literaturę, w której autorzy odwołują się do motywów słowiańskich. O co chodzi z grywalizacją? Jest to zbieranie punktów za różnorodne aktywności: m.in. odwiedziny i wypożyczenie książek, udział wydarzeniach, a w efekcie otrzymanie nagród przez graczy – powiedziała Renata Jaworek, kierownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 14 przy ul. Młynarskiej 35a.

Magorkon jest organizowany po to, aby zabrać głos w sprawie fantastyki, spotkać się, dowiedzieć się więcej, zagrać w planszówki, dyskutować, poznać punkt widzenia innych, a może nawet powziąć konkretne działania?

– Chcemy promować fantastykę, pokazać Bibliotekę jako miejsce otwarte na nowe formy działań skierowanych do różnych grup odbiorców, a przede wszystkim zawalczyć o czytelnictwo! Czekamy na entuzjastów i pasjonatów literatury fantastycznej, ale nie tylko! – mówi Renata Jaworek.

Poniżej przedstawiamy program przygotowany przez pracowników Fantasmagorii w ramach „Magorkon – dnia z fantastyką”:

13:00 – 14:00 I blok - panel

„Biblioteki, konwenty, fantastyka – czy jest nam po drodze…” – rozmowa o promocji literatury fantastycznej, rynku wydawniczym, organizacji imprez fanowskich – w odniesieniu do bibliotek.

14:15 – 15:15 II blok - panel

„Fantastyczne debiuty” - zaproszenie przyjęli: Sylwia Dubielecka, Monika Magoska-Suchar, Marta Malinowska, Artur Olchowy, Bartłomiej Sztobryn, Marcin Tarka.

15:30 – 17:45 III blok – prelekcje

Sofia Pakulska "Mitologia słowiańska - Prawda czy bajka?" – godz. 15:30 – 16:30

Witold Vargas „Opowieści z Bestiariusza słowiańskiego” – godz. 16:45 – 17:45

Po prelekcjach Ewa Schiller zaprasza do gry na kongach!

17:00 – 20:00 IV blok – planszówki

Gry planszowe – wybór i prowadzenie Stowarzyszenie Avangarda.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda