mobile

Maraton Pisania Projektów w urzędzie dzielnicy Żoliborz

W najbliższą sobotę, 20 stycznia w godz. 10.00 – 14.00, w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz odbędzie się Maraton Pisania Projektów, w czasie którego pracownicy urzędu będą pomagać mieszkańcom w przygotowaniu projektów 5. edycji budżetu partycypacyjnego.

Redakcja/ fot. wikimedia.org
Maraton Pisania Projektów w urzędzie dzielnicy Żoliborz

Etap zgłaszania projektów 5. edycji budżetu partycypacyjnego rozpoczął się 1 grudnia 2017 r. i trwa do 22 stycznia 2018.

W najbliższą sobotę, 20 stycznia w godz. 10.00–14.00, w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy przy ul. Słowackiego 6/8, w sali konferencyjnej odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach cyklu Maraton Pisania Projektów. Jeśli chcesz zgłosić projekt do budżetu i potrzebujesz pomocy - przyjdź, a pracownicy urzędu pomogą Ci w przygotowaniu projektu.

- Mieszkańcy Żoliborza składają bardzo różne projekty, dotyczące głównie ich otoczenia, np. nowe miejsca parkingowe czy ścieżki rowerowe, zieleń publiczna oraz rekreacja (infrastruktura do ćwiczeń i zajęć na świeżym powietrzu). Do istotnych potrzeb należą także czystość i bezpieczeństwo w przestrzeni ogólnodostępnej, a więc modernizacje chodników, doświetlenie ulic, zabezpieczone przed ptakami kosze na śmieci. Poparciem mieszkańców cieszą się także projekty ukierunkowane na rozwój osobisty, aktywność artystyczną i rozrywkę. W bieżącym roku uczniowie szkół żoliborskich uczyć się będą zasad pierwszej pomocy (projekt „Pomagam ratować życie”), młodzież i dorośli będą brać udział w warsztatach i pokazach wokalnych („Rozśpiewany Żoliborz”). W ramach projektu „Jadło-dzielnie” uczyć się będziemy dzielenia z innymi (nie wyrzucamy nadwyżek jedzenia). Bardzo entuzjastycznie realizowany był w ubiegłym roku przez uczniów wielu żoliborskich szkół oraz ich rodziców projekt „Żoliborska noc muzeów”, w ramach którego tworzyli żywe obrazy - mówił w wywiadzie dla Informatora Stolicy Krzysztof Bugla, burmistrz dzielnicy Żoliborz.

Fot.: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Warszawa%2C_Urząd_Dzielnicy_Żoliborz_m._stoł._Warszawa_-_fotopolska.eu_%28320695%29.jpg

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda