mobile
REKLAMA

Maturzyści na podium!

Edycja ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent” właśnie dobiegła końca. Wśród 290 finalistów z całego kraju znalazło się 49 maturzystów z Mazowsza, a dwoje z nich uzyskało tytuł laureata. Najlepsi maturzyści w regionie otrzymali nagrody pieniężne i gratulacje z rąk członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc

 

Informacja prasowa
Maturzyści na podium!

W tym roku spośród 253 495 osób zdających egzaminy maturalne aż 290 absolwentów liceów i techników z całej Polski otrzymało tytuł finalisty projektu „Matura na 100 procent”. Spośród nich zostało wyłonionych 26 laureatów, w tym dwie uczennice z naszego województwa – Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

W naszym regionie jest mnóstwo uzdolnionych, ambitnych i pracowitych młodych ludzi, dla których zdobywanie wiedzy jest nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością. To potwierdza, że warto inwestować w rozwój edukacji, budowę nowych szkół i wyposażanie ich w nowoczesny sprzęt. Cieszę się, że my jako samorząd województwa mazowieckiego mamy też w tym swój udział.

W gronie finalistów znalazło się również 49 uczniów z mazowieckich szkół średnich. To absolwenci placówek w Białobrzegach, Garwolinie, Józefosławiu, Legionowie, Łosicach, Milanówku, Nowym Mieście nad Pilicą, Ostrołęce, Piasecznie, Pionkach, Płocku, Płońsku, Pułtusku, Radomiu, Siedlcach, Sierpcu, Sulejówku, Warszawie, Żyrardowie oraz I Liceum w Chmurze. Każdy z nich otrzymał od samorządu województwa mazowieckiego nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł netto.

Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Adresowany jest do najlepszych maturzystów w Polsce.

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda