mobile
REKLAMA

Miasto Klocki w Wola Parku

Sobota 29 sierpnia była ostatnim dniem warsztatów dla dzieci zorganizowanych przez Muzeum Woli i Centrum Handlowe Wola Park. W specjalnie na ten cel przygotowanym namiocie przed CH Wola Park najmłodsi warszawiacy mogli zamienić się w budowniczych stolicy.

Miasto Klocki w Wola Parku

Warsztaty w Wola Parku trwały przez całe wakacje, od 4 lipca, w każdą sobotę. Podzielone były tematycznie, od początków Warszawy. I tak, pierwsze zajęcia nosiły nazwę „Piast Budowniczy” – nawiązujące do rybackiej przeszłości miasta. Warsztaty przygotowane przez pracowników Muzeum Woli prowadziły uczestników przez historię miasta – od wioski rybackiej, poprzez wiek XVI i XIX a w końcu II Wojnę Światową – zniszczenie miasta i odbudowę stolicy. Jednak Warszawa to nie tylko budynki, ale także parki i rzeka. Dzieci uczestniczące w warsztatach poznawały historię miejskich parków, ich znaczenie dla mieszkańców. Organizatorzy nie zapomnieli także o Wiśle, która przepływa przez Warszawę.
W sumie spotkań było osiem. Ostatnie zatytułowane było „Warszawa rośnie, a co robimy my?”

- Dajemy dzieciakom możliwość twórczej zabawy. To są warsztaty tematyczne o Warszawie. Prowadzimy je w taki sposób, żeby dzieci same znajdowały rozwiązania postawionych przed nimi zadań. Uważamy, że ma to sens, gdyż w przyszłości będą bardziej świadome, będą inaczej patrzyły na przestań wokół siebie i będą chciały ją zmieniać – powiedziała Joanna Wichowska, Muzeum Woli.

Za każdym razem do warsztatów wykorzystywany był inny zestaw klocków.

- Kiedy rozmawialiśmy o wiosce rybackiej korzystaliśmy z klocków drewnianych bo wpisywały się bardzo w tematykę i pasowały nam do warsztatów. Na przykłady przy kamienicach korzystaliśmy z większych formatów. Na warsztatach malowaliśmy też i wycinaliśmy kartony – dodała Joanna Wichowska.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci spędzających wakacje w Warszawie. Powakacyjne zajęcia Miasto Klocki prowadzone będą w Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda