Międzynarodowy Turniej Esperanto Cup 2018

Czternaście zespołów rywalizowało w ostatni weekend w Hali Sportowej "Koło" w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Kadetek o Puchar Burmistrza Woli m. st. Warszawy Eperanto Cup 2018. W finale po emocjonującym boju SPS Zbąszynek uległ drużynie z Grodna 1:2.

Wszystkie zespoły podzielone zostały na dwie grupy, które rywalizowały ze sobą przez całą sobotę, a w niedzielę rozgrywane były decydujące o ostatecznych miejscach w zawodach. W wielkim finale Osdushor Im Sapeg Grodno pokonało SPS Zbąszynek 2:1 (26:28, 25:12, 15:12), natomiast w meczu o trzecie miejsce Tauras Wilno okazało się lepsze od gospodyń zawodów UKS Esperanto Warszawa 2:0 (25:20, 25:20).

- Przez dwa dni rozegranych zostało łącznie pięćdziesiąt pięć meczy. Wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie - powiedział Krzysztof Czarnołęcki, trener drużyny UKS Esperanto. Po dwóch dniach zmagań w sportowej atmosferze klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco: