mobile

Minimalizm - Konstrukcja - Struktura

Wystawa ,,Minimalizm, Konstrukcja, Struktura – koncepcja w procesie twórczym’’, prezentuje twórczość Anity Owsiannej i Sylwii Żółkiewskiej – artystek bardzo świadomie operujących wybranymi środkami plastycznymi – poruszających się w nurcie prostych form minimalizmu, monochromatyzmu, jak i silnego przekazu znaku. Ich prace możemy oglądać w Galerii Tymczasowej.

Informacja prasowa / tymczasowa.eu
Minimalizm - Konstrukcja - Struktura

Wystawa ,,Minimalizm, Konstrukcja, Struktura - koncepcja w procesie twórczym’’, prezentuje twórczość Anity OWSIANNEJ i Sylwii ŻÓŁKIEWSKIEJ - obydwie artystki przetwarzają własne przeżycia lub obserwacje, stosując surowe środki wyrazu, eliminując nadmiar skomplikowanych rytmów, układając zarówno w procesie życia jak i twórczym własną, klarowną przestrzeń. Podobnie jak w konstruktywizmie, artystki nawiązują do form, struktur i przestrzennych konstrukcji architektonicznych wszechobecnych wokół nas - form nieożywionych, stałych, ustrukturyzowanych, raczej monochromatycznych, poddawanych jednak pewnym procesom naturalnych sił natury - degradacji i rekonstrukcji.

Galeria Sztuki Tymczasowa rozpoczęła swoją działalność na początku lutego 2018 roku. Misją galerii jest popularyzowanie sztuki w różnych środowiskach i zwrócenie uwagi na zróżnicowane formy artystyczne, które są istotnym elementem zrozumienia i rozwoju kultury społeczeństwa. Wystawy czasowe, które organizuje Tymczasowa, są indywidualnymi projektami kurator Joanny Pongowskiej.

To nowe miejsce na artystycznej mapie Warszawy oferuje artystom doskonałą infrastrukturę do prezentacji swoich dzieł. Przestrzeń galerii można bardzo łatwo zaaranżować i dostosować do planowanych wystaw i różnych form dzieł. Sprawia to, że z każdej ekspozycji wyciągamy to, co najlepsze. Tymczasowa jest też idealnym miejscem do organizacji debaty, spotkania autorskiego, czy szkolenia- otoczenie sztuki rozluźnia atmosferę, a spotkanie staje się efektywne.

Galeria Sztuki Tymczasowa znajduje się w kompleksie biurowym Business Garden Warszawa przy ulicy Żwirki i Wigury 16. Działa od wtorku do soboty w godzinach od 12:00 do 20:00.

Fot za górze: Piotr Pardiak, Wystawa Anity Owsiannej i Sylwii Żółkiewskiej pt.: Minimalizm, Konstrukcja, Struktura - koncepcja w procesie twórczym."

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda