Minimalna wygrana Legii

Piłkarze warszawskiej Legii zmierzyli się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej z estońską FC Florą Tallinn w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Stołeczna drużyna wygrała spotkanie 2:1.

Legioniści znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w trzeciej minucie bramkarza gości po długim rajdzie i strzale zza pola karnego pokonał Bartosz Kapustka. Niestety były reprezentant Polski chwilę później doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. W miejsce pomocnika Legii na murawie pojawił się Bartosz Slisz. Legia przeważała, ale nie potrafiła przekuć tego na kolejne bramki, po woli do głosu dochodzili także goście. W drugiej połowie Flora wyrównała. W pięćdziesiątej trzeciej minucie spotkania Artura Boruca pokonał Rauno Sappinen. Trener Czesław Michniewicz zareagował szybko. W miejsce Mahira Emreliego wszedł debiutujący z „eLką” na piersi Josue, a kilka chwil później Mateusza Hołownię zmienił Rafael Lopes. To ten ostatni w doliczonym czasie gry pokonał Matvei Igonena dając „Wojskowym” zwycięstwo.

Legia Warszawa – FC Flora Talinn 2:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Kapustka (3), Rafael Lopes (90+1) – Rauno Sappinen (53)

Żółte kartki: Marco Lukka, Sergei Zenjov

Legia Warszawa: Artur Boruc – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia (60 - Rafael Lopes) – Josip Juranović, Bartosz Kapustka (8 - Bartosz Slisz), Luquinhas, Andre Martins, Filip Mladenović – Mahir Emreli (Josue 56’), Tomas Pekhart.

Flora Tallinn: Matvei Igonen – Michael Lilander, Henrik Purg, Märten Kuusk, Marco Lukka (74 – Ken Kallaste) – Markus Soomets (80 – Markus Poom), Martin Miller – Sergei Zenjow, Konstantin Vasiljew, Henrik Ojamaa – Rauno Sappinen (80 – Sten Reinkort).

Mecz rewanżowy odbędzie się we wtorek, 27 lipca w Tallinnie. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z wygranym z pary Dynamo Zagrzeb/Omonia Nikozja.