mobile
REKLAMA

Mistrz i król strzelców szwajcarskiej ligi wzmocnił Legię

Takiego zawodnika w polskiej lidze dawno nie było. Sześciokrotny mistrz Szwajcarii, trzykrotny król strzelców Super League Jean-Pierre Nsame został wypożyczony do stołecznej Legii.

Marcin Kalicki
Mistrz i król strzelców szwajcarskiej ligi wzmocnił Legię

Najbardziej obfitujący w sukcesy okres w karierze Jean-Pierre Nsame był związany z BSC Young Boys. Od sezonu 2017/18 aż do ostatnich rozgrywek zdobył z klubem z Berna sześć tytułów mistrzowskich, dwa Puchary Szwajcarii, a trzy razy - w latach 2020, 2021, 2023 został najlepszym strzelcem rozgrywek. Kameruńczyk występował dwukrotnie w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA i trzykrotnie w Lidze Europy UEFA, w której najwyżej doszedł ze swoim zespołem do 1/8 finału. W europejskich pucharach rozegrał 44 mecze, w których zdobył 13 bramek i zaliczył 8 asyst.

Dla najlepszego zespołu Szwajcarii ostatnich lat strzelił łącznie 140 goli i został drugim najlepszym strzelcem w historii klubu. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 był wybierany najlepszym piłkarzem rozgrywek.

Przez ostatnie pół roku napastnik grał dla włoskiego Como 1907. Zespół, który prowadził Cesc Fabregas, awansował do Serie A po 21 latach. Nsame jest wychowankiem francuskiego Angers SCO. W barwach którego wstępował na poziomie Ligue1 i Ligue2. W trakcie kariery reprezentował również barwy szwajcarskiego Servette FC i Venezii FC na poziomie Serie A.

Nsame zaliczył cztery występy w reprezentacji Kamerunu, w której zadebiutował w 2017 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt. Wszystko co tu dziś zobaczyłem, zrobiło na mnie duże wrażenie. Mam nadzieję na fantastyczny sezon.  Sprawdzałem informacje o klubie. Wiem, że Legia ma fantastycznych i fanatycznych kibiców. To świetnie. Przyszedłem tutaj, aby wygrywać. W klubie czuć ducha zwycięstwa. Musimy wygrać ligę i puchar. Legia musi wrócić na najwyższe miejsce w Polsce – powiedział kameruński napastnik.

Jean-Pierre Nsame jest bramkostrzelnym napastnikiem, wielokrotnie był najlepszym strzelcem w mocnej lidze szwajcarskiej. Liczymy na to, że w PKO Bank Polski Ekstraklasie będzie robił to w podobny sposób. Zainteresowaliśmy się nim już rok temu. Nsame wpisuje się w profil, którego potrzebujemy. Zależało nam na pozyskaniu napastnika, ponieważ naszym wyjściowym ustawieniem będzie formacja z dwoma takimi piłkarzami. W tym ustawieniu rola ich i wahadłowych będzie kluczowa. Musimy mieć dużą i mocną konkurencję przy naszym sposobie gry – mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

31-letni Kameruńczyk w Legii będzie występował z numerem 77. Nsame został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda