mobile

Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek w siatkówce plażowej

Przez dwa dni na boiskach przy ul. Koncertowej młode zawodniczki rywalizowały o Mistrzostwo Mazowsza i Mistrzostwo Warszawy w siatkówce plażowej. Złote medale wywalczyły młodziczki reprezentujące dwa kluby: UKS Atena Warszawa i GLKS Nadarzyn – Weronika Urbańska oraz Zuzanna Moczulska.

Marcin Kalicki
Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek w siatkówce plażowej

Do sobotnich eliminacji zgłosiło się, aż czterdzieści trzy pary. W zgłoszonych zespołach znalazły się najlepsze siatkarki reprezentujące Mazowsze. Do niedzielnego finału awansowało osiem drużyn, które walczyły o medale. Ostatecznie mistrzyniami województwa zostały Weronika Urbańska i Zuzanna Moczulska, które w finale okazały się lepsze od duetu Dominika Żukowska-Hanna Łabanowska (KS Metro Warszawa / LTS Legionovia Legionowo). Na najniższym stopniu podium stanęły Maja Daca oraz Zofia Jackiewicz (UMKS MOS Wola Warszawa / UKS Victoria Lubowidz).

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza Młodziczek w siatkówce plażowej 2021:

1. Weronika Urbańska, Zuzanna Moczulska (UKS Atena Warszawa/ GLKS Nadarzyn)

2. Dominika Żukowska, Hanna Łabanowska (KS Metro Warszawa/ LTS Legionovia Legionowo)

3. Maja Daca, Zofia Jackiewicz (UMKS MOS Wola Warszawa / UKS Victoria Lubowidz)

4. Amelia Duda, Kaja Kryst (UKS Atena Warszawa)

5. Agata Bartosiewicz/Joanna Bartosiewicz (UMKS MOS Wola Warszawa)

6. Natasza Ornoch, Zuzanna Zielińska (UMKS MOS Wola Warszawa)

7-8. Natalia Struzik, Aleksandra Rybarczyk (GLKS Nadarzyn) oraz Aleksandra Jeż, Karolina Wieczorek (Saska Warszawa)

Zapraszam do podsumowania zawodów przez medalistki tegorocznych mistrzostw województwa. – Zawody były bardzo fajnie zorganizowane, ale w sobotę ostatnie mecze były sędziowanie przez zawodniczki bądź trenerów nie grających par co było sporym zaskoczeniem. W niedziele wyszłyśmy pewne siebie i mimo trudnych przeciwników dałyśmy radę jednocześnie zdobywając złoto. A wszystko to dzięki naszej ciężkiej pracy – mówi Weronika Urbańska.

– Już od początku turnieju nastawiłyśmy się na miejsce w finałowej czwórce. W pierwszym meczu popełniłyśmy wiele własnych błędów, których konsekwencją była przegrana 1:2. Jednak do końca eliminacji nie odpuszczałyśmy i dzięki temu udało nam się dostać na niedzielny turniej finałowy. Na nim towarzyszyła już większa rywalizacja oraz skupienie. Najważniejszy dla nas był chyba mecz półfinałowy (z parą Duda/Kryst), którego wygrana zapewniła nam podium. Ostatecznie udało nam się wywalczyć srebrny medal z czego jestem bardzo zadowolona – zaznacza Dominika Żukowska. – Myślę, że był to bardzo udany weekend, pogoda też dopisała. Jesteśmy z Dominiką dumne z naszego srebrnego medalu, cieszymy się, że udało nam się dojść aż do finału. Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynom, to był niesamowity czas – oznajmiła Hanna Łabanowska.

– Razem z Mają jesteśmy świeżo stworzonym duetem i to był nasz pierwszy wspólny turniej. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowane z tego jak bardzo z meczu na mecz stajemy się silniejsze i bardziej zgrane. Jako brązowe medalistki Mistrzostw Mazowsza walczymy dalej w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej – powiedziała Zofia Jackiewicz. – Bardzo cieszymy się z Zochą z naszego brązowego medalu. Były to pierwsze nasze zawody razem w siatkówce plażowej. Zagrałyśmy tak jak potrafiłyśmy najlepiej, nie ukrywając, że jesteśmy jeszcze amatorkami plażówki. Ciągle pracujemy nad formą i mamy nadzieję dobrze się bawić spędzając wakacje na graniu. Teraz leczymy tylko oparzenia słoneczne i lecimy po medale na Puchar Bałtyku do Kołobrzegu – dodaje Maja Daca.

Srebrne i brązowe medalistki Mistrzostw Mazowsza zapewniły sobie udział w półfinale Mistrzostw Polski, zaś Weronika Urbańska i Zuzanna Moczulska są już pewne udziału w turnieju finałowym.

Fot. Urszula Lomott

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda