mobile
REKLAMA

Mistrzostwo Mazowsza dla UMKS MOS Wola!

Od piątku do niedzieli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda 11 w Warszawie rozgrywane były Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w siatkówce. Najlepszą drużyną w województwie ponownie został UMKS MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
Mistrzostwo Mazowsza dla UMKS MOS Wola!

W turnieju finałowym wzięły udział cztery zespoły: UMKS MOS Wola Warszawa, RCS Czarni Radom i dwie ekipy gospodarzy KS Metro Warszawa. Po dwóch dniach rywalizacji z dwoma zwycięstwami na koncie zameldowali się siatkarze z Woli oraz pierwsza drużyna Metra. Niedzielna rywalizacja wyłoniła tegorocznych medalistów. W spotkaniu o brąz RCS Czarni Radom pokonali KS Metro II Warszawa, zaś w wielkim finale po dramatycznym pięciosetowym boju i tie-breaku, w którym Metro I prowadziło już  14:11 lepszy okazał się ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Marcina Jackowicza. W ten sposób juniorzy MOS Wola powtórzyli sukces z przed roku, kiedy to również na ich szyjach zawisły złote krążki.

Wyniki turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Juniorów:

KS Metro I Warszawa – KS Metro II Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 25:11)

UMKS MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 3:0 (25:18, 27:25, 25:22)

KS Metro II Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (14:25, 25:21, 11:25, 18:25)

RCS Czarni Radom – KS Metro I Warszawa 2:3 (17:25, 25:19, 25:19, 19:25, 12:15)

RCS Czarni Radom – KS Metro II Warszawa 3:1 (25:17, 25:23, 18:25, 25:22)

KS Metro I Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:27, 24:26, 25:13, 25:23, 15:17)

Tabela końcowa Mistrzostw Mazowsza:

1.      UMKS MOS Wola Warszawa

2.      KS Metro I Warszawa

3.      RCS Czarni Radom

4.      KS Metro II Warszawa

Składy stołecznych zespołów:

UMKS MOS Wola Warszawa: Karol Jakóbczak, Michał Kulesza, Jakub Buczek, Jakub Cholewiński, Maciej Pieńkowski, Wiktor Wojciechowski, Piotr Szlęzak, Dawid Bulira, Hubert Krysiński, Jakub Kurowski, Piotr Krajewski, Krzysztof Pawlak, Robert Marcinkiewicz, Bartosz Bagiński, Jan Przybyłowski, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak, Bartosz Gomułka.

KS Metro I Warszawa: Szymon Janus, Kacper Ratajewski, Antoni Kowalski, Piotr Śliwka, Kacper Ołeniak, Bartosz Stępień, Benedykt Skorżyński, Mateusz Rudnicki, Maks Wójtowicz, Bartłomiej Skorek, Bartłomiej Jankowski, Miłosz Stal, Michał Szczygielski, Krzysztof Nagraba, Bartosz Rauch, Antoni Pyzel, Jakub Osiewała, Oliwier Gościański.

KS Metro II Warszawa: Szymon Koniuszewski, Jakub Linkiewicz, Bartłomiej Matyja, Piotr Kozłowski, Karolis Lanevski, Marcel Bakaj, Kacper Pakieła, Nikodem Obrębski, Kacper Pulawski, Wiktor Getka, Jan Kubacki, Krzysztof Kubiak, Karol Januszko, Michał Łabędzki, Dawid Hajbowicz, Jakub Mikusek, Damian Żulewski, Krzysztof Piątek.

Turniej finałowy podsumowali zawodnicy warszawskich klubów. – Obroniliśmy po raz kolejny tytuł mistrzów Mazowsza z czego bardzo się cieszę. Z meczu na mecz rozkręcaliśmy się i grało nam się coraz lepiej. Jestem zadowolony z postawy chłopaków z drużyny gdyż w meczu finałowym o zloty medal w tie-breaku mieliśmy nóż na gardle przy stanie 14:11 dla zespołu z Ursynowa, a mimo to wyszliśmy z tej opresji i to my cieszymy się z pierwszego miejsca. Za dwa tygodnie czekają nas ćwierćfinały Mistrzostw Polski, na których chcemy pokazać się z jeszcze lepszej strony – zapowiada Michał Kulesza, libero UMKS MOS Wola. – Cały turniej był sprawdzianem i jednym z etapów w naszej drodze na finały Mistrzostw Polski. Na pewno udowodniliśmy sobie, że mimo słabszych momentów jesteśmy w stanie zmobilizować się i walczyć dalej. Cieszymy się ze zwycięstwa i obrony tytułu mistrza Mazowsza – dodał Jakub Kurowski, środkowy wolskiego klubu.

– Dwa zespoły o podobnym potencjale walczyły o pierwszą lokatę w Mistrzostwach Mazowsza. Walka była wyrównania, przechylając szalę zwycięstwa od jednej do drugiej drużyny. Ucieszył nas tie-break, który absolutnie należał do naszego zespołu, wygrywaliśmy 14:11 i chyba zbyt szybko uwierzyliśmy w potencjalną wygraną, efektem czego była przegrana 15:17. Niestety rozgrywki zwłaszcza w siatkówce bywają nieprzewidywalne i cały czas należy dawać z siebie wszystko i grać na maksa. Przeciwnik wykorzystał sytuację. Cały czas czujemy z tego powodu duży niedosyt, a zarazem jest to dla nas nauczka na przyszłość. Jesteśmy zgraną drużyną z dużym potencjałem i pokażemy to w rozgrywkach ogólnopolskich – powiedział Szymon Janus, rozgrywający KS Metro I Warszawa.

– Turniej w hali Metra był dla nas bardzo dużym sprawdzianem. Na całe szczęście zdaliśmy go zdobywając po raz kolejny Mistrzostwo Mazowsza. Brawa dla całej naszej drużyny i całego sztabu trenerskiego – zaznacza Piotr Szlęzak, przyjmujący UMKS MOS Wola i MVP turnieju finałowego.


Fot. Anna Klepaczko / KS Metro Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda