MOS Wola na drugim miejscu w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Piastów

Sześć zespołów rywalizowało o zwycięstwo w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Piastów. Zawody wygrali młodzicy Kadry Mazowsza 2009. Na bardzo dobrym, drugim miejscu uplasowała się drużyna UMKS MOS Wola Warszawa.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju wzięły udział zespoły: UMKS MOS Wola Warszawa, MKS MDK Warszawa, Kadra Mazowsza 2009, Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, UKS Olimp Tłuszcz oraz gospodarze – MUKS Tie-Break Piastów. W Hali Sportowej MOSiR Piastów rozegrano piętnaście spotkań. Bardzo wyrównana walka przyniosła wiele emocji, a o wygranych w niektórych meczach decydowały umiejętności, ale i trochę szczęścia. Najlepszą drużyną zawodów została Kadra Mazowsza 2009. Doskonałe drugie miejsce zajęli młodzicy UMKS MOS Wola Warszawa, zaś na trzecim stopniu podium stanęli siatkarze Akademii Siatkówki Tomasza Wójtowicza.

Wyniki Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Piastów:

Kadra Mazowsza – MKS MDK Warszawa 2:0 (25:12, 25:14)

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Tie-Break Piastów 2:0 (25:23, 25:6)

UKS Olimp Tłuszcz – Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza 2:0 (25:19, 25:21)

MKS MDK Warszawa – Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza 0:2 (17:25,18:25)

MUKS Tie-Break Piastów – UKS Olimp Tłuszcz 0:2 (10:25, 8:25)

Kadra Mazowsza – UMKS MOS Wola Warszawa 2:1 (26:28, 25:19, 15:5)

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS MDK Warszawa 2:0 (25:15, 25:22)

UKS Olimp Tłuszcz - Kadra Mazowsza 0:2 (15:25, 23:25)

Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza – MUKS Tie-Break Piatów 2:0 (25:10, 25:13)

MKS MDK Warszawa – MUKS Tie-Break Piastów 2:0 (25:11, 25:14

Kadra Mazowsza – Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza 2:1 (25:17, 23:25, 17:15)

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS Olimp Tłuszcz 2:0 (25:21: 25:20)

UKS Olimp Tłuszcz – MKS MDK Warszawa 0:2 (19:25, 23:25)

Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza – UMKS MOS Wola Warszawa 2:1 (17:25, 25:17, 15:8)

MUKS Tie-Break Piastów - Kadra Mazowsza 0:2 (15:25, 15:25)

6. MUKS Tie-Break Piastów

MVP turnieju został Michał Topór z Kadry Mazowsza. Nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymali także: Mateusz Woźniak (UMKS MOS Wola Warszawa), Michał Pawłowski (MKS MDK Warszawa), Jan Rybak (Kadra Mazowsza), Kacper Marszał (UKS Olimp Tłuszcz), Bartek Lewandowski (Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza) i Kajetan Bojarski (MUKS Tie-Break Piastów).

– Na turniej powołałem aż dwudziestu zawodników chociażby po to, aby sprawdzić aktualną formę każdego z moich podopiecznych, a także by przećwiczyć kilka wariantów gry. Pięciu moich zawodników miało też możliwość zagrania jako Kadra Mazowsza 2009, która przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Cały czas bardzo ciężko trenujemy, nie zwalniamy tempa, rośniemy w siłę! Gratuluję chłopcom drugiego miejsca, na które w pełni zasłużyli. Chciałbym również bardzo podziękować klubowi Tie-Break Piastów za zaproszenie i świetną organizację tego turnieju – powiedział po zawodach Miłosz Raba, trener UMKS MOS Wola Warszawa.