MOS Wola przywozi ważne punkty do Warszawy

Drużyna MOS Wola Tramwaje Warszawskie pokonała w sobotę w Augustowie UKS Centrum 3:1. Punkty zdobyte na Podlasiu zapewniły stołecznemu zespołowi utrzymanie w lidze bez walki w fazie play-out.

Weekendowy mecz był bardzo istotny dla układu tabeli II ligi. Zajmujący szóstą pozycję MOS Wola miał tylko punkt przewagi nad siódmym…Centrum. Warszawianie pomimo słabszego początku zagrali bardzo dobre spotkanie i pewnie pokonali rywali. – Był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Zespół z Augustowa był w delikatnie gorszej sytuacji przed meczem, ale lepiej rozpoczął to spotkanie. Pierwsza partia nie poszła po naszej myśli. Cieszy jednak reakcja zespołu i pewna, dobra gra w kolejnym secie. Decydująca była trzecia partia, w której odwróciliśmy losy w końcówce i wygraliśmy wysoko na przewagi. Ostatnia partia to już popis naszej gry i możliwości jakie mamy jako zespół – powiedział Krzysztof Wójcik, trener wolskiej drużyny.

UKS Centrum Augustów – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (25:19, 15:25, 30:32, 14:25)

Warszawianie zagrali w składzie: Kajetan Iszczuk, Damian Gościański, Brian Malangiewicz, Kacper Buczek, Jakub Buczek, Kamil Leliwa, Karol Kubisz, Adam Antoński, Grzegorz Pacholczak, Kamil Kubeł, Piotr Szlęzak, Krzysztof Pawlak, Kacper Kulesza, Dawid Bulira.

Spotkanie chętnie skomentowali wolscy siatkarze: – Początek meczu należał do gospodarzy. Musieliśmy zaznajomić się z halą i warunkami na boisku. Od drugiej partii coś ruszyło i zaczęliśmy grać na swoim poziomie. W trzecim secie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ale udało nam się przetrzymać ich zapał. W ostatniej partii nie pozostawiliśmy złudzeń i pokonaliśmy zmęczony już meczem zespół z Augustowa – powiedział Dawid Bulira. – Zagraliśmy dobre spotkanie, dobrze graliśmy zagrywką i wykorzystywaliśmy swoje okazje w ataku. W trzecim secie wytrzymaliśmy ciężką końcówkę co było kluczem do wygrania całego meczu – dodał Kajetan Iszczuk.

– Mecz z drużyną z Augustowa miał różne oblicza, początkowo lepsza gra rywali dała im zwycięstwo w pierwszym secie, jednak z każdą akcją rozkręcaliśmy się coraz bardziej i czuliśmy się pewniej na hali w Augustowie. Drugi i czwarty set pokazał nasze oblicze i dobry poziom gry, na którym gramy. Cieszymy się ze zwycięstwa tym bardziej, że był to najważniejszy mecz naszych rozgrywek w tym sezonie. Jestem usatysfakcjonowany, że mogłem pomóc drużynie wygrać tak ważny mecz. Za dwa tygodnie gramy ostatni mecz w sezonie z drużyną z Olsztyna, w którym mamy prosty cel – zwycięstwo, tym bardziej że gramy we własnej hali. Chcemy zakończyć sezon w dobrym nastroju. Liczymy na naszych kibiców, że będą również i w tym meczu z nami. Bardzo cenne jest wasze wsparcie i doping dla nas – zapewnia Karol Kubisz.

Wyniki pozostałych spotkań grupy 2 II ligi:

KS Camper Wyszków – UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (23:25, 25:17, 26:24, 22:25, 15:10)

SMS PZPS II Spała – KS Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:21, 25:16)

AZS UWM Olsztyn – Bestios Białystok 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – Legia Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 37:35)

Za dwa tygodnie w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 odbędzie się ostatnie spotkanie drużyny MOS Wola Tramwaje Warszawskie w tym sezonie. Przeciwnikiem stołecznego zespołu będzie AZS UWM Olsztyn.