mobile
REKLAMA

MOS Wola Tramwaje Warszawskie zbroi się przed nowym sezonem

Pięciu nowych siatkarzy zagra w sezonie 2021/2022 w drużynie MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Do zespołu prowadzonego przez trenera Krzysztofa Wójcika dołączyli doświadczeni zawodnicy z przeszłością w Tauron 1. Lidze.

Marcin Kalicki
MOS Wola Tramwaje Warszawskie zbroi się przed nowym sezonem

Występujący na drugoligowych parkietach MOS Wola Tramwaje Warszawskie kompletuje skład na nadchodzący sezon. Do zespołu grającego na co dzień w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 dołączyło pięciu nowych zawodników. Umowę z klubem z Woli podpisał Dariusz Bonisławski. 31-letni libero ostatnie cztery sezony spędził w drużynie Polski Cukier Avia Świdnik, z którą awansował w ubiegłym roku do Tauron 1. Ligi. Wcześniej zawodnik ten reprezentował barwy KS Zawkrze Mława w latach 2009-2012, UKS Centrum Augustów (2012-2015) oraz przez dwa sezony LUK Politechniki Lublin (2015-2017).

Od nowego sezonu na Woli grał będzie także Szymon Pałka, który w maju tego roku wywalczył awans do Tauron 1. Ligi ze stołeczną Legią. Urodzony w Rzeszowie zawodnik to mistrz Polski kadetów, złoty, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów, a także mistrz Młodej Ligi w barwach Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2013/2014 dołączył do drużyny seniorów Resovii występującej w PlusLidze. W kolejnych sezonach grał m.in. w Karpatach Krosno, TSV Sanok czy LUK Politechnice Lublin.

Barwy MOS Wola Tramwaje Warszawskie reprezentowali będą również trzej zawodnicy, którzy mają już za sobą występu w hali przy ul. Rogalińskiej. Pierwszym z nich jest wychowanek wolskiej drużyny – Paweł Szczepaniak. Atakujący wraca na Wolę po siedmiu latach. W tym czasie występował w Huraganie Wołomin i KS Halinów, zaś ostatnie trzy sezony spędził w innym stołecznym zespole – KS Metro.

Do MOS-u Wola dołączył także Marcin Wojtulewicz. 26-letni rozgrywający, który rozpoczynał swoją karierę w MOSiRze Giżycko, do warszawskiego zespołu trafił pierwszy raz w 2014 roku i spędził w nim trzy sezony. Szczególnie ostatni z nich zapadł w pamięci kibicom z Woli, kiedy to podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika wygrywali mecz za meczem pewnie wygrywając sezon zasadniczy rozgrywek II ligi. Teraz Wojtulewicz wraca do MOS-u by nawiązać do tych sukcesów. Ostatnim dużym wzmocnieniem stołecznej drużyny jest Michał Gawrzydek. Mistrz Polski juniorów z 2020 roku w ostatnim sezonie wywalczył z Chrobrym Głogów awans do Tauron 1. Ligi. Pochodzący z Boguszyc dwudziestolatek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U21.

Nowi zawodnicy dołączą do dobrze znanych stołecznym kibicom siatkówki filarów wolskiego zespołu – Grzegorza Pacholczaka i Briana Malangiewicza oraz dobrze prezentujących się w poprzednim sezonie Karola Kubisza, Adama Antońskiego czy Kamila Kubła. Z drużyną MOS Wola Tramwaje Warszawskie pożegnało się lub nie długo pożegna kilku zawodników. W barwach wolskiego klubu przez najbliższy rok nie zagrają: Dawid Bulira, który przeniósł się do IŁ Capital Huragan Wołomin oraz Kacper Buczek – trafił do trzecioligowej UKS Iskry Warszawa. Podobnie może być z Kamilem Leliwą, Piotrem Szlęzakiem i Bartoszem Gomułką. Całą trójką interesuje się bowiem stołeczna Legia. Nowego klubu szuka także Jakub Buczek.

– Personalnie będziemy mieli ciekawy zespół. W nadchodzącym sezonie będzie więcej zawodników z doświadczeniem ligowym, jak chociażby Darek Bonisławski czy Szymon Pałka, który wywalczył awans z Legią. Jednak nasza grupa jest chyba najmocniejsza w kraju. Na pewno czekają nas pasjonujące rozgrywki – zapowiada Krzysztof Wójcik, trener stołecznego zespołu. – Mam nadzieję, że najbliższy sezon rozegramy już z kibicami na trybunach i że będziemy grali widowiskowa siatkówkę. Chciałbym żeby Rogalińska zapełniała się kibicami jak przed laty – dodaje szkoleniowiec MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Stołeczna drużyna przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpocznie 9 sierpnia. W grupie 2 II ligi rywalami wolskiego zespołu będą: BAS Białystok, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, KS Camper Wyszków, KS Metro Warszawa, UKS Centrum Augustów, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, IŁ Capital Huragan Wołomin, Arka Tempo Chełm, MMKS Lotnik Łęczyca, Enea KKS Kozienice oraz Bzura Ozorków. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda