MOS Wola Warszawa wygrał XV Memoriał im. Sławomira Wedera
Młodzi siatkarze MOS Wola Warszawa wygrali w Bydgoszczy XV Memoriał im. Sławomira Wedera. Drużyna juniorów prowadzona przez trenera Konrada Copa wygrała wszystkie trzy spotkania. Zawody w województwie kujawsko-pomorskim odbywają się co roku i mają na celu uczczenie pamięci o Sławomirze Wederze, byłym siatkarzu bydgoskiego klubu, który zginął w wypadku samochodowym w 2002 roku.
W hali przy ulicy Glinki 79 pojawiły się cztery mocne siatkarskie drużyny juniorów: MOS Wola Warszawa, MMKS Maraton Świnoujście, Energetyk Poznań oraz Chemik Bydgoszcz i każda z nich chciała wygrać turniej. Dwa dni rywalizacji przyniosło wiele emocji. Młodzi siatkarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i godnie uczcić pamięć byłego zawodnika Chemika Bydgoszcz. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła ekipa za stolicy, druga była drużyna gospodarzy, a ostatnie miejsce na "pudle" zajął zespół MMKS Maraton Świnoujście. Do młodych adeptów piłki siatkowej z Woli trafiły także trzy nagrody indywidualne: Paweł Borowski został MVP całego turnieju, Michał Gawrzydek najlepszym przyjmującym, a Rafał Prokopczuk najlepszym rozgrywającym.
Wyniki spotkań w kategorii junior:
Chemik Bydgoszcz - Energetyk Poznań 3:1 (21:25, 25:14, 25:20, 25:12)
MOS Wola Warszawa - MMKS Maraton Świnoujście 3:0 (25:19, 26:24, 25:17)
Energetyk Poznań - MOS Wola Warszawa 0:3 (17:25, 16:25, 20:25)
Chemik Bydgoszcz - MMKS Maraton Świnoujście 3:1 (20:25, 25:13, 25:21, 25:14)
MMKS Maraton Świnoujście - Energetyk Poznań 2:3 (14:25, 22:25, 25:16, 25:19, 14:16)
Chemik Bydgoszcz - MOS Wola Warszawa 2:3 (25:22, 22:25, 25:16, 25:27, 10:15)
MOS Wola zagrał w składzie: Paweł Borowski, Rafał Prokopczuk, Piotr Pawlak, Sebastian Strulak, Michał Gawrzydek, Marcin Gałązka, Patryk Foltynowicz (libero), Szymon Drzazga (libero), Szymon Bąk, Ernest Kaciczak, Krystian Boguszewski, Patryk Belkiewicz i Wojciech Wachowicz.
Nagrody indywidualne:
- Paweł Borowski (MOS Wola Warszawa) - MVP turnieju
- Rafał Prokopczuk (MOS Wola Warszawa) - najlepszy rozgrywający
- Michał Gawrzydek (MOS Wola Warszawa) - najlepszy przyjmujący
- Mateusz Cackowski (Chemik Bydgoszcz) - najlepszy atakujący
- Damian Broszko (Chemik Bydgoszcz) - najlepszy libero
- Filip Kaczmarek (Energetyk Poznań) - najlepszy środkowy
W kategorii kadetów najlepsi okazali się siatkarze KPS Siedlce, którzy wyprzedzili ekipy Chemika Bydgoszcz, Energetyka Poznań i SMS Police.
- Turniej stanowił świetne przygotowanie do zbliżającej się fazy play-off Mistrzostw Mazowsza i miejmy nadzieję samego finału województwa. W obecnym składzie personalnym spotkaliśmy się po raz pierwszy, bo skorzystaliśmy z naszych podopiecznych z SMS-u: Patryka Foltynowicza i Szymona Bąka oraz kadeta Michała Gawrzydka. Zwycięstwo w turnieju cieszy, bo doda nam pewności siebie. Szczególnie ciężki bój stoczyliśmy z gospodarzami z Bydgoszczy. To było twarde, męskie granie. Przez cały mecz gracze Chemika demolowali nas zagrywką, ale przetrzymaliśmy ciężkie momenty i wytoczyliśmy swoje działa. Patrząc na ambitną walkę, przejmowanie odpowiedzialności i fajną atmosferę grania mam wrażenie, że zaczyna rodzić się drużyna! - powiedział specjalnie dla Informatora Stolicy Konrad Cop, trener juniorów MOS Wola Warszawa.
Fot. Konrad Cop/MOS Wola Warszawa



























![[KONKURS] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/93409b80e01a9624866740ec38e544506882d5dc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Mamy receptę na udany wieczór! Wygraj bilety na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0b45e6fbdad1d68efa4e13944a2e666fecf33c9f.jpeg)
![[KONKURS] Mamy receptę na udany wieczór! Wygraj bilety na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/a94709a9a249b182111f142dcc272749e04de2a4.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj książkę „Bielany. Antologia miejskich opowiadań”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/845d96930906aa0bc3cacd03cac31d8fc9e27bcd.png)















