Może być tylko lepiej. I będzie!

Trudna przeprawa czekała UMKS MOS Wola Warszawa w ostatniej kolejce Mazowieckiej I Ligi Juniorek. Pierwszy zespół przegrał z LTS Legionovią Legionow 1:3, natomiast "dwójka" uległa w derbach stolicy Sparcie 2:3.

Zespół trenera Janusza Patriaka pomimo walki i zaangażowania uległ drużynie z Legionowa w dwóch pierwszych setach. Szkoleniowiec z Woli dał szansę gry również zmienniczkom, co w perspektywie czasu może przynieść same korzyści, ale póki co młode adeptki siatkówki potrzebowały zgrania. Trzecia partia padła łupem zawodniczek z Rogalińskiej. Świetnie zaprezentowała się Julia Chadała, bardzo dobrze czuły się na boisku także Natalia Marek i Sylwia Postek. Czwarty set wygrała Legionovia i to ona cieszyła się z ostatecznego triumfu.

UMKS MOS I Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (19:25, 16:25, 25:23, 18:25)

Skład UMKS MOS Wola: Amelia Malec, Julia Mielke, Natalia Marek, Sylwia Postek, Julia Chadała, Zuzanna Gruszczyńska, Zuzanna Ludynia, Nina Zarzycka, Beata Szewczyk, Weronika Kraszewska, Paulina Bochenek, Wiktoria Połosak.

Mecz podsumowały zawodniczki UMKS MOS Wola. - Do dzisiejszego spotkania podeszłyśmy spokojnie, nie narzuciłyśmy sobie żadnej zbędnej presji. Od samego początku wiedziałyśmy, że wynik jest sprawą otwartą, a my nie mamy nic do stracenia. Starałyśmy się nie popełniać prostych błędów i ryzykować na zagrywce, choć nie uchroniło nas to przed porażką w dwóch pierwszych setach. Po trzeciej partii, o wiele lepszej w naszym wykonaniu, miałyśmy nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka, jednak mecz zakończył się po czterech setach. Mimo porażki absolutnie nie zwieszamy głów i śmiało patrzymy na spotkania, które jeszcze przed nami. Mamy świadomość, że nasza gra momentami nie zachwyca, ale myślę, że jest to kwestia koncentracji, a przede wszystkim zgrania między nami, którego stale brakuje. Po poprawieniu tych elementów jesteśmy w stanie pokazać o wiele więcej, bo mecz z LTS-em nie był wszystkim, na co nas stać. Może być tylko lepiej. I będzie! - zapowiada Beata Szewczyk. - Muszę przyznać, że spodziewałam się lepszej postawy naszej drużyny. Zabrakło sportowej atmosfery i pełnej koncentracji. Legionovia to wymagający przeciwnik, jednak udało nam się wywalczyć jednego seta, w którym pokazałyśmy wolę walki. Mimo porażki nie zamierzamy się załamywać. Przed nami jeszcze dużo pracy - dodała Julia Chadała.

Porażki doznała również drużyna UMKS MOS Wola II Warszawa. Podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka walczyły z wszelkich sił, aby powtórzyć ubiegłotygodniowy wynik (pierwsza drużyna wygrała 3:0), jednak tym razem to zespół Sparty okazał się lepszy. W hali przy ul. Lindego kibice oglądali pięć zaciętych setów, a gospodynie zwycięstwo przypieczętowały dopiero w tie-breaku.

ESPES Sparta Warszawa - UMKS MOS Wola II Warszawa 3:2

ESPES Sparta: Adriana Wełna, Zuzanna Jachowska, Kamila Zakrzewska, Julia Siuta, Aleksandra Gęsina, Zuzanna Hausman, Wiktoria Babecka oraz Wiktoria Wiśniewska, Anna Staniszewska, Zuzanna Borasik, Adrianna Słomińska.

UMKS MOS Wola II Warszawa: Karolina Baran, Patrycja Bąk, Maria Butryn, Zuzanna Dygdoń, Julia Kabala, Maja Kaczmarczyk, Oliwia Kosieradzka, Ewa Kwiatkowska, Martyna Pacuszka, Gabriela Rakus, Martyna Rozwadowska, Karolina Waligóra, Julia Wydmańska.