mobile
REKLAMA

Możesz pozostać przy dotychczasowym numerze rejestracyjnym

Dzięki nowelizacji Prawa o ruchu drogowym warszawianki i warszawiacy rejestrujący używane pojazdy, zakupione w Polsce, będą mogli zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Stanie się tak, jeśli zdecydują się pozostać przy dotychczasowym numerze rejestracyjnym. Zmiany w przepisach wejdą w życie 1 lutego 2022 r.

Informacja prasowa
Możesz pozostać przy dotychczasowym numerze rejestracyjnym

Z początkiem lutego w życie wejdą długo oczekiwane przez właścicieli pojazdów mechanicznych zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Od 1 lutego zacznie obowiązywać znowelizowany art. 73 ustawy Prawo o ruchu drogowym na podstawie którego, nabywcy będą mogli wnioskować o zachowanie ostatniego numeru rejestracyjnego, w tym tablic (tablicy) rejestracyjnych.

Warunki jakie należy spełnić

Możliwość ta obwarowana została jednak ograniczeniami. Zachowanie numeru rejestracyjnego dotyczyć będzie wyłącznie pojazdów, które były już zarejestrowane na terytorium Polski. Tablice muszą być czytelne, utrzymane w należytym stanie (np. niepogięte) oraz muszą być zgodne z przepisami wydanymi na podstawie art. 76 ust. 1 pkt. 1 lit. a. ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku, niespełnienia tych  warunków, konieczne będzie przerejestrowanie i wydanie nowych numerów.

Jeśli mieszkaniec zdecyduje się pozostać przy dotychczasowej rejestracji będzie mógł zaoszczędzić od 30 zł – w przypadku tablicy dla motoroweru, do 80 zł – w przypadku tablic samochodowych.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda