mobile
REKLAMA

MPO Warszawa rozpoczęło odbiór odpadów zielonych w sześciu warszawskich dzielnicach

1 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie („MPO Warszawa”) rozpoczęło tegoroczny odbiór odpadów zielonych z sześciu warszawskich dzielnic. Odpady tej frakcji będą zabierane z terenu Śródmieścia, Woli, Bemowa, Ursusa, Włoch oraz Ochoty. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować, przygotowując ten rodzaj odpadów do odbioru z naszej posesji.

inf. prasowa
MPO Warszawa rozpoczęło odbiór odpadów zielonych w sześciu warszawskich dzielnicach

Jak co roku, od marca do listopada, MPO Warszawa prowadzić będzie odbiór odpadów zielonych. Do tej frakcji zaliczane są odpady komunalne, będące częściami roślin pochodzących z terenów zielonych czy z chociażby przydomowych ogródków (ścięta trawa, kwiaty, liście, a także rozdrobnione lub pocięte gałęzie). Należy przy tym pamiętać, że frakcja odpadów zielonych nie obejmuje kamieni, popiołu czy ziemi. Odpady zielone, które przekazujemy do odbioru, powinniśmy także wcześniej w odpowiedni sposób przygotować.

- Prosimy mieszkańców i administratorów nieruchomości o cięcie gałęzi przed ich wystawieniem. To znacznie pomaga w ich odbiorze przez nasze załogi i umożliwia umieszczanie odpadów w specjalnym pojemniku oraz dokonanie ważenia. Nie chodzi oczywiście o całkowite rozdrobnienie, a jedynie o pocięcie na wiązki o długości ok. metra – mówi Dariusz Wachnicki, Dyrektor Działu Odbioru Opadów w MPO Warszawa.

Worki z odpadami zielonymi (najwłaściwsze będą te przezroczyste lub półprzezroczyste), powinny być zawsze wystawiane w dedykowanych do tego miejscach. Jest to istotne ze względu na zapewnienie samochodom MPO sprawnego dojazdu i znacznie pomaga też w szybszej realizacji usługi. A co dalej dzieje się z zebranymi odpadami zielonymi? Trafiają one do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Kampinoska”, na którego terenie działają aktualnie dwie instalacje: jedna do zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych i druga - do zagospodarowania właśnie odpadów zielonych.

Dokładny harmonogram odbioru odpadów zielonych można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115: https://warszawa19115.pl/harmonogramy-wywozu-odpadow.

 

 

 

Źródło: MPO

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda