mobile
REKLAMA

Mróz nie przeszkadza drogowcom

W nadchodzący weekend, 25-26 listopada, warszawscy tramwajarze dokończą remont torowiska na rondzie Daszyńskiego. Tym razem będą pracowali po jego południowej stronie. W tym samym czasie drogowcy przeprowadzą dwa frezowania na Targówku. Nową nawierzchnię ułożą na fragmencie Chodeckiej i Radzymińskiej. A już w poniedziałek kierowcy znów przejadą prosto ulicami Elekcyjną i Ordona – na skrzyżowaniu z Wolską

Informacja prasowa
Mróz nie przeszkadza drogowcom

Zamknięta południowa część ronda Daszyńskiego

Warszawscy tramwajarze wracają na rondo Daszyńskiego. Dokończą remont torów. W zbliżający się weekend, 25-26 listopada, zajmą południową stronę skrzyżowania. Kierowcy ominą remont jadąc ul. Towarową – do zwrotki między ulicami Srebrną a Alejami Jerozolimskimi. W czasie prac tramwaje nie będą jeździły od ronda Kercelak do placu Zawiszy. Linie tramwajowe: 1, 22 i 24, a także autobusy: 105, 178, 191, 255, N45 i N95 pojadą objazdami. Kursowanie linii 255 będzie zawieszone. Pasażerów przewiozą zastępcze składy linii 71 i autobusy Z-2.

Weekendowe prace na Radzymińskiej i Bystrej

Pora również na weekendowe frezowania na Targówku. Pierwsze przeprowadzi prywatny inwestor na ulicach Radzymińskiej i Bystrej. Na tej pierwszej kierowcy pojadą jedną jezdnią w obu kierunkach, natomiast druga będzie zamknięta. Prace przy wymianie nawierzchni drogowcy przeprowadzą od piątku, 24 listopada, od godziny 22:00 do poniedziałku, 27 listopada, do godziny 5:00. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia ulicy Radzymińskiej w stronę Marek – na odcinku od ulicy Krynoliny za Bystrą oraz około 180-metrowy fragment ulicy Bystrej. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy w kierunku Pragi-Północ i jeden w stronę Marek. Autobusy linii 199 pojadą ulicami Radzymińską i Wolności, a linii: 140, 190, 199, 738 i N61 w kierunku Marek i Ząbek będą kursowały bez zmian – otwartą jezdnią Radzymińskiej.

Frezowanie kolejnego odcinka Chodeckiej

Drogowcy rozpoczynają również prace, których nie udało im się zrealizować z powodu pogody w poprzednim tygodniu. W weekend ułożą nowy asfalt na kolejnym fragmencie ulicy Chodeckiej. Wyremontują odcinek od Łojewskiej do Krasnobrodzkiej. Ta ostatnia zostanie wyłączona z ruchu także od Turmonckiej do Chodeckiej. Na tych ulicach wprowadzony będzie zakaz parkowania. Z powodu prac autobusy komunikacji miejskiej nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie. W weekend pięć linii Warszawskiego Transportu Publicznego zostanie skierowanych do przystanku Suwalska.

Otwarcie skrzyżowania Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Budowniczowie trasy tramwajowej na ulicy Kasprzaka, mimo coraz bardziej zimowej aury, nie zwalniają tempa prac. Wraz z postępami na budowie przywracany jest ruch na kolejnych skrzyżowaniach. W sobotę, 25 listopada, robotnicy zaczną wprowadzać zmiany na skrzyżowaniu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Zlikwidowany zostanie tymczasowy skręt z Ordona w lewo na Wolską, a od poniedziałku, 27 listopada, kierowcy znów pojadą na wprost ulicami Elekcyjną i Ordona u zbiegu z Wolską. Na ulicy Wolskiej w stronę Redutowej będą dwa pasy w stronę Bemowa i jeden do skrętu w Elekcyjną. Nie będzie można pojechać w lewo w Ordona. Od strony Bemowa będzie można pojechać prosto, a także skręcić w Elekcyjną i Ordona.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

fot.mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda