mobile
REKLAMA

Na kierowców na pl. Zbawiciela czekają zmiany. Wracają ogródki gastronomiczne

Po rocznej przerwie na pl. Zbawiciela w okresie letnim wracają ogródki gastronomiczne. Stoliki kawiarniane zajmą ponownie jeden pas jezdni. Wiemy, kiedy zostaną wprowadzone zmiany

NKK
Na kierowców na pl. Zbawiciela czekają zmiany. Wracają ogródki gastronomiczne

Po raz pierwszy ogródki gastronomiczne zajęły jeden pas jezdni na pl. Zbawiciela w sierpniu 2020 r. Pomysł ten był realizowany w kolejnych latach. Jedynym wyjątkiem był ubiegły rok z uwagi na budowę linii tramwajowej do Wilanowa.

Po rocznej przerwie Zarząd Dróg Miejskich powrócił do koncepcji z 2020 r. i ponownie jeden pas jezdni zostanie przeznaczony pod ogródki gastronomiczne.

- Latem na placu Zbawiciela piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli więcej miejsca. Od 15 czerwca będzie tam obowiązywała specjalna organizacja ruchu – informuje ZDM.

Na wjazdach i zjazdach pojawią się żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu, a zewnętrzny pas ronda zostanie wygrodzony betonowymi zaporami. Dzięki zmianom zwiększy się nie tylko przestrzeń przeznaczona dla pieszych, ale również dla kawiarnianych stolików. Zmiany będą obowiązywały przez trzy miesiące – do niedzieli, 29 września.

Kierowcy, którzy korzystali do tej pory z miejsc parkingowych na pl. Zbawiciela będą teraz mogli parkować na pasie ul. Marszałkowskiej pomiędzy przystankiem autobusowym, a placem.

Warto przypomnieć, że miejscy aktywiści domagali się całkowitego zamknięcia dla ruchu samochodowego pl. Zbawiciela w okresie letnim.

 

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda