mobile
REKLAMA

Na Mokotowie ponownie ruszył PSZOK. Zmienił tylko adres

Na początku października Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Zawodzie 1 zakończył swoją działalność. Nowy punkt miał zostać otwarty 3 listopada, jednak miasto przekazało dziś dobre wieści. - Od dzisiaj mieszkańcy Warszawy mają kolejne miejsce do odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Na Mokotowie, przy ul. Zawodzie 18 został otwarty nowy PSZOK - przekazał Urząd Miasta. 

oprac. NKK
Na Mokotowie ponownie ruszył PSZOK. Zmienił tylko adres

1 października z mapy stolicy zniknął PSZOK przy ul. Zawodzie 1. Era braku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Mokotowie dziś się zakończyła. Stołeczny ratusz przekazał, że mieszkańcy mogą korzystać już z PSZOK-u przy ul. Zawodzie 18. - Nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK to odpowiedź na rosnącą potrzebę odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Mieszkańcy mogą tam bezpłatnie oddać m.in. stare meble, zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie, żarówki, odpady tekstylne, odpady zielone czy chemikalia. Wszystko to, co nie powinno trafić do zwykłego kosza - informuje Monika Beuth, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy. 

Jak argumentował ratusz zamykając PSZOK przy ul. Zawodzie 1 - Nowa lokalizacja została zaprojektowana zgodnie z aktualnymi standardami ekologicznymi i oczekiwaniami mieszkańców .

Nowy punkt będzie działał sześć dni w tygodniu. od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20 oraz w soboty w godiznach 9-17. Waarto jednak pamiętać, że rzeczy do PSZOK-u nie zawieziemy w dni ustawowo wolne i sobotę wielkanocną. 

PSZOK na Mokotowie jest jednym z czterech tego typu punktów w stolicy, trzy pozostałe działają na Bielanach - ul. Kampinoska 1, Woli - ul. Tatarska 2/4 oraz Białołęce - ul. Płytowa 1. 

Do dyspozycji warszawiaków są również MPSZOK-i, czyli specjalne pojazdy, które dojeżdżają do każdej dzielnicy. Obecnie mieszkańcy stolicy mają do dyspozycji 70 takich pojazdów. Mobilne punkty przyjmują m.in. elektroodpady, baterie, żarówki, zniszczone tekstylia czy rozpuszczalniki — wszystko to, co nie powinno trafić do zwykłego kosza.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda