Na Rogalu bez niespodzianki. MOS Wola i UKS Iskra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Rywalizujące na warszawskiej Woli dwie stołeczne drużyny w komplecie awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Turniej w stolicy wygrał UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie, a drugie miejsce zajęli siatkarze UKS Iskry Warszawa.

Gospodarze – MOS Wola – rozpoczęli zawody od wygranej z Tytanami Białystok bez straty seta. Podopieczni trenera Marcina Jackowicza tylko w drugim secie mieli słabsze momenty i partia ta zakończyła się grą na przewagi. W pierwszej i trzeciej odsłonie spotkania warszawianie wyraźnie byli lepszą drużyną tracąc w nich łącznie zaledwie dwadzieścia punktów.

Drugi dzień zawodów był dla „Tramwajarzy” jeszcze lepszy. Szybka wygrana w setach do 8, 13 i 16 zapewniła siatkarzom z Woli awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Dwie wygrane odnotowali także zawodnicy UKS Iskry Warszawa. Oznaczało to, że triumfatora wolskich zawodów wyłoni rywalizacja pomiędzy zespołami ze stolicy.

Derby Warszawy przyniosły wielkie emocje, szczególnie w dwóch pierwszych setach. Dużo walki, ciekawych zagrań i skutecznych ataków obydwu ekip przyniosło po jednej wygranej partii. Trzeci i czwarty set padł łupem gospodarzy i to oni cieszyli się z wygranej w turnieju.

Wyniki turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Warszawa 2024:

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Tytani Białystok 3:0 (25:9, 28:26, 25:11)

UKS Iskra Warszawa - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:15, 25:18, 25:20)

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:8, 25:13, 25:16)

UKS Iskra Warszawa - Tytani Białystok 3:0 (25:10, 25:15, 25:22)

Tytani Białystok - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - UKS Iskra Warszawa 3:1 (25:19, 23:25, 25:12, 25:14)

Klasyfikacja końcowa wolskich zawodów:

1. UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie

2. UKS Iskra Warszawa

3. Tytani Białystok

4. Energa MKS Truso Elbląg

Gospodarze w warszawskim turnieju wystąpili w składzie: Mateusz Bożejewicz, Stanisław Balcerski, Bartłomiej Witak, Krzysztof Baran, Hubert Grzymała, Aleksander Flisikowski, Oskar Joszczuk, Dominik Bożejewicz, Adam Ryczywolski, Dawid Banasiak, Wiktor Raczyński, Marcel Gieruszka, Dawid Opałka, Patryk Rubnikowicz, Jakub Korzeniewski, Tymoteusz Rzońca, Adam Rudnicki.

Barw UKS Iskry bronili: Maciej Banaś, Jakub Błażejczak, Bartosz Bundyra, Rafał Chodorowski, Filip Draniak, Grzegorz Dzirko, Kamil Górnik, Krystian Jagielski, Filip Kozioł, Tymoteusz Płatek, Bartosz Sierański, Mateusz Sionek, Michał Zgorzelski, Mateusz Żmuda.

W ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znalazły się cztery stołeczne drużyny. Poza UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie i UKS Iskrą Warszawa o awans do najlepszej szesnastki w kraju powalczą zespoły KS Metro Family Warszawa i MKS MDK Warszawa.