mobile
REKLAMA

Na ul. Racjonalizacji wprowadzą duże zmiany

- W ciągu ul. Racjonalizacji powstaje nowe skrzyżowanie. To za sprawą przedłużenia ul. Tolkiena, nad którym pracuje prywatny inwestor. Zyskają na tym kierowcy, ale również piesi. Na nowym skrzyżowaniu powstaną nowe przejścia dla pieszych. Nie zabraknie także nowych chodników. Z kolei część starych przejdzie remont – przekazał Zarząd Dróg Miejskich.


 

IS
Na ul. Racjonalizacji wprowadzą duże zmiany

Drogowcy dostosowują układ drogowy na Służewcu do nowych okoliczności związanych ze zwiększeniem ruchu w tej części miasta. Jednym z przykładów wprowadzanych zmian jest ul. Tolkiena, która obecnie jest przedłużana. Toczące się prace mają na celu połączenie jej z ul. Racjonalizacji.

Co daje przedłużenie ul. Tolkiena?

-Dzięki przedłużeniu ul. Tolkiena kierowcy zyskają nowe połączenie między ulicami Racjonalizacji i Suwak. Będzie również ułatwieniem dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Do tej pory mogli wyjechać jedynie na ul. Suwak lub – przez ul. Gandalfa – na ul. Konstruktorską – wylicza ZDM.

Na ul. Racjonalizacji powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo w przedłużenie ul. Tolkiena.

Wyznaczą nowe zebry

Jedna zebra zostanie wyznaczona przez powstający fragment ul. Tolkiena. Zostanie dodatkowo wyniesiona. Z kolei istniejąca zebra na wysokości Racjonalizacji 5 zostanie przesunięta do nowo powstającego skrzyżowania. Znajdzie się po jego północnej stronie i zostanie zabezpieczona azylem.

Prowadzone prace powinny potrwać do końca roku.

fot. ZDM
 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda