mobile

Nagroda pieniężna dla powstańców warszawskich

Radni miejscy na sesji 16 stycznia jednogłośnie przegłosowali uchwałę przyznającą w 2020 roku powstańcom warszawskim Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

Redakcja
Nagroda pieniężna dla powstańców warszawskich

Nagroda żyjącym powstańcom warszawskim, których dane znajdują się w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie przyznana przez m.st. Warszawę po raz trzeci. Jej wysokość jest taka sama jak w zeszłym roku i wynosi 5 tys. zł. Nagroda jest przyznawana również żyjącemu małżonkowi powstańca warszawskiego, jeśli powstaniec zmarł w 2020 roku, ale wniosek został złożony przed jego śmiercią.

Nagroda będzie przekazana w terminie do 1 sierpnia 2020 r., a w uzasadnionych przypadkach do 31 grudnia 2020 r.

Podjęta uchwała ma na celu, podobnie jak w roku 2018 i 2019 r., uhonorowanie przez miasto stołeczne Warszawę powstańców warszawskich, którzy narażali swoje życie walcząc o wolną Warszawę.

Obecnie na świecie żyje ok. 1 800 uczestników powstania warszawskiego. Średni wiek weteranów tamtego zrywu wynosi 94 lata.

Uchwała ma na celu uhonorowanie każdego żyjącego żołnierza walk 1944r. w postaci nagrody pieniężnej. Przyznając nagrodę chcemy dać każdemu z powstańców dowód, że u schyłku ich życia doceniliśmy ich trud, wiarę w nasze miasto i ich poświęcenie.

Środki na realizację uchwały w 2020r. wynoszą 7 000 000 zł. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda