mobile
REKLAMA

Najlepszy kierunek – Warszawa!

Oficjalne przekazanie tytułu European Best Destination na zakończenie Święta Warszawy odbyło się w stołecznym Ratuszu. Prezydent Rafał Trzaskowski w imieniu miasta przejął tytuł najlepszego turystycznego kierunku Europy 2023 roku

Informacja prasowa
Najlepszy kierunek – Warszawa!

- To wielki zaszczyt, że po Lublanie, która jest jednym z najpiękniejszych miast europejskich, ten tytuł trafił do Warszawy. Jest to wielkie wyróżnienie, ale również sygnał, ze warto do Warszawy przyjeżdżać. Wszystkich serdecznie zapraszam - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent odebrał wyróżnienie z rąk Maximiliena Lejeune, szefa organizacji European Best Destinations, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Warszawy. W  ceremonii wziął także udział Mitja Predovnik, przedstawiciel słoweńskiej Lublany, która nosiła tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystycznego w roku 2022.

Zagraniczne media o Warszawie

Do Warszawy zaproszeni zostali również przedstawiciele zagranicznych mediów, dla których Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało specjalny program zwiedzania miasta.

-Międzynarodowe wizyty prasowe są ważnym narzędziem budowania wizerunku Warszawy, a od momentu ogłoszenia wyników w lutym widzimy ogromne zainteresowanie naszym miastem ze strony zagranicznych mediów, które o zwycięstwie w plebiscycie informowały nawet w najodleglejszych zakątkach świata – tłumaczy Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura TurystykiGościmy dziennikarzy, ekipy telewizyjne oraz influencerów, dzięki czemu pojawiają się liczne publikacje o Warszawie w zasięgowych i opiniotwórczych mediach takich jak m.in. brytyjski The Guardian czy niemiecki Die Welt.

Rekordowy sukces stolicy Polski

Prestiżowy tytuł European Best Destination 2023 Warszawa zdobyła w lutym br. liczbą ponad 142 tysięcy głosów, z których 68% pochodziło z zagranicy. W plebiscycie oddano prawie 700 tysięcy głosów, w większości pochodzących spoza Europy. Stolica Polski zdystansowała miasta takie jak Ateny, Wiedeń czy Londyn, ustanawiając rekord w 14-letniej historii konkursu.

Oprócz zdobycia tytułu „European Best Destination 2023" Warszawa została wyróżniona także w czterech subkategoriach: "Najlepsze miejsce na weekendowy wypad" (city break), "Najlepszy cel podróży kulturalnej", "Najlepszy kierunek dla miłośników kulinariów" oraz "Najbezpieczniejsze miejsca w Europie".

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda