mobile
REKLAMA

Namiot pełen nadziei

Goście przychodzili, wychodzili, a biesiadowaniu przy stole towarzyszyła muzyka na żywo. Tak wyglądało zorganizowane wczoraj przez Ratusz Warszawskie Spotkanie Wielkanocne.

Informacja prasowa
Namiot pełen nadziei

Czasy są trudne i niepewne. Wojna za wschodnią granicą, dopiero co wychodzimy z epidemii, szalejąca drożyzna, Ale Święta Wielkiej Nocy to czas nadziei. I tej nadziei Państwu życzę. W imieniu całej Warszawy. Spokojnych, rodzinnych świąt i wszystkiego dobrego! – to świąteczne przesłane prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dla mieszkańców i mieszkanek stolicy.

W sobotę miasto ugościło kilkaset osób na Warszawskim Spotkaniu Wielkanocnym w namiocie przy Dworcu Wschodnim. Byli zarówno warszawiacy i warszawianki, jak i nasi goście i gościnie z Ukrainy.

Przy nakrytych białymi obrusami i udekorowanych kwiatami i świątecznymi akcentami stołach miasto serwowało świąteczny posiłek: żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawę, herbatę. Świąteczny nastrój podkreślała muzyka na żywo – na skrzypcach i pianinie. Dzieciom animatorzy zapewniali zajęcia plastyczne i rekreacyjne.

- Te święta to symbol odrodzenia i nadziei, tak ważnej szczególnie w tych trudnych dla nas czasach. Po dwóch latach pandemii zorganizowaliśmy Warszawskie Spotkanie Wielkanocne. To okazja do wspólnego posiłku, rozmów i życzeń z warszawiakami i naszymi ukraińskimi gośćmi – podkreślała wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

Na pożegnanie dzieci dostawały słodkie paczki, a dorośli niebieskie niezapominajki w udekorowanej na żółto doniczce.

autor Ewelina Lach

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda