mobile
REKLAMA

[Nasz patronat] Spotkaj się z muzyką – koncerty w Warszawie

Już w najbliższych dniach ruszy cykl koncertów muzyków klasycznej „Spotkaj się z muzyką”. Podczas warszawskiej odsłony cyklu „Spotkaj się z muzyką” wystąpi skrzypaczka Róża Lorenc i organista Wiktor Brzuchacz. Informator – Stolicy objął patronatem medialnym cykl koncertów

Redakcja
[Nasz patronat] Spotkaj się z muzyką – koncerty w Warszawie

W czerwcu wraca cykl koncertów muzyki klasycznej „Spotkaj się z muzyką”. Koncerty odbędą się 2 i 9 czerwca. W tegorocznej odsłonie wydarzenia wystąpi skrzypaczka Róża Lorenc i organista Wiktor Brzuchacz. To jeden z najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych polskich duetów, koncertujących na czołowych festiwalach kameralno-organowych w Polsce i za granicą.

Artyści zaprezentują repertuar składający się z dzieł epoki baroku i romantyzmu. W części barokowej usłyszymy m.in. arię „Vedrò con mio diletto” Antonio Vivaldiego w autorskiej aranżacji na skrzypce i organy, a także Passacaglię „Anioł stróż” Heinricha Bibera na skrzypce solo. Jest ona często określana jako godna poprzedniczka sonat solowych Johanna Sebastiana Bacha. Głównie za sprawą szerokiego zastosowania zdobyczy ówczesnej techniki skrzypcowej – dwudźwięków, akordów czy urozmaiconego smyczkowania. W części romantycznej szczególne miejsce zajmie muzyka francuska obfitująca w ujmujące melodie i wyrafinowaną harmonię. Obok dzieł Camille’a Saint-Saënsa i Gabriela Fauré, usłyszymy także Toccatę h-moll Eugène Gigout’a na organy solo. Ten niezwykle wirtuozowski utwór pokazuje pełnię możliwości brzmieniowych tego instrumentu. Całość dopełnią żywiołowe dzieła literatury hiszpańskiej.

Podczas koncertów konferansjer opowie o wykonywanych utworach, przybliży sylwetki kompozytorów oraz przedstawi ciekawostki dotyczące poszczególnych dzieł. Pozwoli to lepiej zrozumieć prezentowane utwory i udowodni, że czas spędzony z muzyką klasyczną może być atrakcyjny i przystępny dla każdego odbiorcy.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Wydarzenia są finansowane ze środków Dzielnicy Mokotów oraz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie JAX.

Data i miejsce koncertów:

2 czerwca 2024, godz. 19:20 – „Spotkaj się z muzyką na Mokotowie”
Kościół pw. Matki Bożej Anielskiej, ul. Modzelewskiego 98A, Warszawa

9 czerwca 2024, godz. 19:00 – „Spotkaj się z muzyką na Białołęce”

Kościół pw. św. Jakuba Apostoła, ul. Mehoffera 4, Warszawa

Organizatorami koncertów jest Stowarzyszenie JAX wraz z Urzędem Dzielnicy Mokotów oraz Urzędem Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda