mobile
REKLAMA

"Nie z tej Bajki" ma nową, bajkową siedzibę

W dzielnicy Ochota w Warszawie, która znana jest z licznych inicjatyw społecznych i kulturalnych, pojawiło się niedawno nowe miejsce, które odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia mieszkańców. Stowarzyszenie "Nie z tej Bajki" otworzyło nowe miejsce dla podopiecznych, oferując im wyjątkową przestrzeń do rozwoju oraz integracji społecznej.

mat.pras.
"Nie z tej Bajki" ma nową, bajkową siedzibę

Oficjalne otwarcie tego wyjątkowego miejsca miało miejsce w czwartek, 22 lutego, i okazało się niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich zaangażowanych. Podopieczni wraz z opiekunami przygotowali wzruszający pokaz muzyczny, podczas którego wszyscy razem zaśpiewali piosenkę i zagrali na cymbałkach. To był moment pełen radości i wspólnoty, który wyraźnie pokazał, jak ważną rolę odgrywają takie inicjatywy w życiu osób z niepełnosprawnościami.

Przecięcie wstęgi było momentem symbolicznym, którego dokonali Prezes Stowarzyszenia - Kalina Maria Zajączkowska, Burmistrz Dzielnicy Ochota Dorota Patrycja Stegienka oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Mirosław Starzyński. Gest ten stanowił potwierdzenie zaangażowania władz lokalnych w promowanie integracji oraz wsparcia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Władze dzielnicy na otwarciu nowego miejsca nie pojawiły się z pustymi rękami. Upominki jakie trafiły do Stowarzyszenia „Nie z tej Bajki” trafiły zegar, gry i zestawy do gry w bowlinga.

Stowarzyszenie "Nie z tej bajki" od lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, szczególnie tych dotkniętych autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Ich celem jest niwelowanie barier społecznych i poprawa jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obecnie stowarzyszenie liczy 24 podopiecznych, z którymi pracują dzielnie, dążąc do spełnienia ich potrzeb i aspiracji. Adres nowego miejsca to ul. W. Skorochód-Majewskiego 18.
 

Otwarcie nowego miejsca dla podopiecznych Stowarzyszenia "Nie z tej Bajki" w dzielnicy Ochota to krok w kierunku tworzenia bardziej wspierającego środowiska dla osób z niepełnosprawnościami. To także wyraz solidarności i zrozumienia, który inspiruje do podejmowania dalszych działań na rzecz integracji społecznej i akceptacji różnorodności.

fot. UM Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda