mobile

Nietrzeźwi kierowcy na polskich drogach - policja działa

Dobra wiadomość to ta, że dzięki czujności i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy, niebezpieczni nietrzeźwi kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego. Niestety, nadal pozostaje problemem obecności pijanych osób za kierownicą na polskich drogach. Tym razem to sierż. szt. Grzegorz Mojs, sierż. szt. Przemysław Chojecki, st. sierż. Piotr Kaliniuk oraz st. sierż. Patryk Rogalski, funkcjonariusze wydziału prewencji komendy rejonowej Warszawa V, znaleźli się w centrum uwagi, gdy zauważyli nietrzeźwego kierowcę na swojej drodze do pracy

Amelia Włodarczyk
Nietrzeźwi kierowcy na polskich drogach - policja działa

W trakcie swojej codziennej służby patrolowej na ulicach Warszawy, czterech dzielnych policjantów natknęło się na kierowcę Seata, który jechał w sposób niebezpieczny. Ten młody mężczyzna wykonywał niebezpieczny slalom, migając od krawężnika do krawężnika. To zachowanie budziło poważne obawy, zarówno dla niego samego, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzielni funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o interwencji. Zatrzymali kierowcę na pobliskiej stacji benzynowej i skontaktowali się z oficerem dyżurnym, aby zgłosić zaistniałą sytuację. Taka reakcja nie tylko zapobiegła potencjalnemu zagrożeniu dla życia i zdrowia na drodze, ale także pozwoliła na odizolowanie nietrzeźwego kierowcy od dalszej jazdy.

Badanie przeprowadzone na miejscu przez patrol policji potwierdziło obawy funkcjonariuszy. Kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie. To zdumiewające, że taki stan po spożyciu alkoholu wciąż prowadził pojazd i stwarzał potencjalne ryzyko dla siebie i innych użytkowników dróg.

Warto podkreślić, że w ostatnich dniach policja w Warszawie zatrzymała kilka osób, które również nie powinny prowadzić pojazdów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 22-letni obywatel Turcji, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Niestety, nie był on jedynym nietrzeźwym kierowcą na drodze. Inni pijani kierowcy mieli od 0,7 do 2,4 promila alkoholu we krwi. Wszyscy ci kierowcy zostali zatrzymani i odpowiedzą teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale także przestępstwem, karalnym zgodnie z obowiązującym prawem. Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, kierowcy, którzy prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. W przypadku recydywy lub wcześniejszych skazań za podobne przewinienia, kary są znacznie surowsze, sięgając nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich obywateli, aby nie pozostawali obojętni wobec nietrzeźwych kierowców na drodze. W przypadku podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, należy niezwłocznie działać i powiadomić służby. Numer alarmowy 112 jest dostępny przez całą dobę i jest miejscem, gdzie można zgłosić takie sytuacje.

Kontrola nietrzeźwych kierowców na drogach to nie tylko obowiązek policji, to także nasza wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy społeczeństwa oraz służb mundurowych, możemy działać wspólnie na rzecz bardziej bezpiecznych dróg.

fot. KRP Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda