mobile
REKLAMA

Nieudolna próba cenzury stołecznych instytucji

W związku z nierzetelnymi doniesieniami medialnymi w sprawie dotacji dla Biennale Warszawa, Instytucja wydała oświadczenie sprzeciwiające się manipulacjom i kłamstwom, w którym dokładnie udowadnia i obnaża manipulacje.

inf. prasowa
Nieudolna próba cenzury stołecznych instytucji

- To jest skandal, że wykorzystuje się sytuację polityczną do manipulacji i szykanowania instytucji kultury, która prowadzi wiele ważnych działań artystycznych i kulturalnych, przede wszystkich współpracuje z Teatrem 21, niezwykłym teatrem, którego aktorami są osoby z zespołem Downa, tworzą razem Centrum Sztuki włączającej DOWNTOWN – powiedziała podczas konferencji Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy - Chcę z całą mocą zapewnić, że nie pozostawimy bez reakcji żadnego kłamstwa, żadnej manipulacji szczególnie jeśli widzimy, że działania te mają nie tylko na celu dyskredytowanie prezydenta Warszawy, ale uderzają wprost w instytucje, tym razem kultury.

Biennale Warszawa to interdyscyplinarna instytucja kultury, prowadząca działalność artystyczną, badawczo-naukową, edukacyjną oraz społeczną. Pracuje na przecięciu rozmaitych dyscyplin, łączy obszar kultury i sztuki z obszarem teorii i nauki oraz aktywizmu społecznego. Jej program tworzony jest w oparciu o zespół kuratorski oraz współpracę z innymi podmiotami: instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, inicjatywami społecznymi oraz twórcami i twórczyniami, badaczami i badaczkami, aktywistami i aktywistkami, działającymi we wszystkich obszarach, które znajdują się w polu naszych zainteresowań. Biennale to instytucja ze stałym programem interdyscyplinarnym: realizuje spektakle młodych polskich reżyserów, wystawy, promocje książek, warsztaty wykłady i międzynarodowe spotkanie biennale z Europy Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku budżet instytucji wynosi 2 125 000 zł i jest to jedna z najniższych dotacji podmiotowych dla instytucji kultury.

Biennale Warszawa - oświadczenie 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda