mobile
REKLAMA

Nieznane dzieła Beksińskiego z przeszłości

17 sierpnia o godzinie 19:00 na tarasie Lumen Rooftop Bar w Elektrowni Powiśle odbędzie się premiera kolekcji 11 limitowanych fotografii Zdzisława Beksińskiego, odkrytych po latach. Te dzieła, powstałe w latach 50. XX wieku, mają znaczącą wartość kolekcjonerską na międzynarodowej scenie artystycznej. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o roli fotografii w twórczości Beksińskiego oraz skupi się na postaci artysty i jej badaniach nad nim, prowadzonej przez Dorotę Szomko-Osękowską

Aleksandra Żochowska
Nieznane dzieła Beksińskiego z przeszłości

W nadchodzący czwartek, 17 sierpnia, o godzinie 19:00 na tarasie Lumen Rooftop Bar w Elektrowni Powiśle odbędzie się premiera wyjątkowej kolekcji 11 limitowanych fotografii autorstwa Beksińskiego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Te niepublikowane wcześniej dzieła odkryto po latach. Zostały one stworzone w latach 50. XX wieku i posiadają znaczącą wartość kolekcjonerską na arenie międzynarodowej sztuki.

Podczas spotkania będzie można omówić istotną rolę jaką fotografia odegrała w twórczości Zdzisława Beksińskiego wpływając na jego styl wyrazu oraz dalsze działania artystyczne. Dorota Szomko-Osękowska, która poprowadzi to wydarzenie, skoncentruje się na bliższym przyjrzeniu się postaci artysty i opowie o swoich badaniach nad jego dorobkiem. Ponadto niezwykłe fotografie autorstwa Beksińskiego dołączą do oferty limitowanych fotografii i heliografii w DESA Modern.

Spotkania ze Sztuką w Elektrowni Powiśle

Cykl wydarzeń organizowanych przez DESA Modern pod nazwą "Spotkania ze Sztuką w Elektrowni Powiśle" obejmuje wystawy prac polskich artystów. Jego celem jest rozpowszechnianie kultury oraz promowanie sztuki wśród społeczeństwa. DESA Modern, jako galeria specjalizująca się w sztuce współczesnej, nawiązała współpracę z Elektrownią Powiśle - miejscem ważnym pod względem historycznym i kulturalnym w Warszawie. W przemysłowej przestrzeni regularnie prezentowane są kolekcje wybitnych twórców i uznanego młodego pokolenia artystów.

Dorota Szomko-Osękowska

Dorota Szomko-Osękowska to osoba z wykształceniem w dziedzinie historii sztuki i filozofii, pełniąca funkcję kustoszki Działu Sztuki w Muzeum Historycznym w Sanoku. Jest kuratorką wystaw oraz autorką wielu katalogów i artykułów poświęconych twórczości Zdzisława Beksińskiego. Ponadto stworzyła książkę zatytułowaną "Zdzisław Beksiński – wizje życia i śmierci", która została wydana w 2021 roku.

fot. Elektrownia Powiśle

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda