mobile
REKLAMA

Nowa szkoła powstanie w Wilanowie

W Miasteczku Wilanów przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej rozpoczęła się budowa nowej szkoły podstawowej. Będzie do niej uczęszczać 500 uczniów. Pierwszy dzwonek prawdopodobnie zabrzmi już 1 września 2016 roku.

TAGI
Nowa szkoła powstanie w Wilanowie

We wtorkowej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego uczestniczyli prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski oraz Carlos Sivila Sanz, dyrektor generalny Plesmar - wykonawcy inwestycji.

Budowana szkoła podstawowa ma być budynkiem dwukondygnacyjnym o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 4200 m kw. Znajdzie się w niej miejsce dla 500 uczniów. Na terenie placówki powstanie wielofunkcyjna hala sportowa z widownią. Młodzi sportowcy będą mogli również korzystać z trawiastego boiska do piłki nożnej i 3-pasmowej bieżni. Pojawi się także miejsce do wykonywania skoków w dal. Najmłodsi uczniowie w czasie przerw będą mogli spędzać czas na placu zabaw.

Innowacyjnym pomysłem w budowanej szkole będą tzw. klasy letnie. To przestrzeń, która zostanie wyznaczona przez niski murek z pergolami. Znajdą się tutaj ławki i stoliki przeznaczone do prowadzenia zajęć w okresie wiosenno-letnim.

W planach jest również budowa amfiteatru dla szkolnych spotkań plenerowych.

- Wilanów należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy. Z roku na rok wzrasta liczba jej mieszkańców, w tym najmłodszych – dzieci i młodzieży. To dla nich rok temu powstało nowe przedszkole, a za rok w tym miejscu będziemy podziwiać budynek szkoły podstawowej przeznaczonej dla 500 uczniów – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Obecnie prace prowadzone na budowie koncentrują się na wykonaniu izolacji ścian piwnic, stropu nad piwnicą i montażu zbrojenia słupów na parterze obiektu.

Inwestycja będzie kosztować 26 mln zł.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda