mobile
REKLAMA

Nowe Epifanie – są już bilety na kolejną edycję festiwalu

Można już kupować bilety na wydarzenia 14. edycji Festiwalu Nowe Epifanie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Festiwal rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 2 kwietnia. W programie są premiery teatralne, pokazy gościnne, wystawa, potańcówka, koncerty muzyki dawnej oraz kulinaria.

informacja prasowa
Nowe Epifanie – są już bilety na kolejną edycję festiwalu

Otchłań przyzywa otchłań — więc nawałnicą wściekłą, na moje serce spadło udręczeń całe piekło – to słowa Psalmu XLI w tłumaczeniu Witolda Gomulickiego. Wiele osób w dzisiejszych, niełatwych czasach może się podpisać pod tymi wersami. Właśnie pojęciu otchłani poświęcona będzie 14. edycja Festiwalu Nowe Epifanie.

Chrześcijańska opowieść o otchłani przez wieki dobitnie konfrontowała nas ze śmiercią, z utratą, opuszczeniem, głęboką niepewnością i lękiem egzystencjalnym. Jednak wraz z rozpadem chrześcijańskiej narracji wiele z tych doświadczeń straciliśmy z pola widzenia. Podejmując ten temat w ramach Festiwalu, chcemy się do niego zbliżyć – piszą organizatorzy. 

Tegoroczny program Nowych Epifanii (22.02-2.04) zagości na deskach Nowego Teatru, Teatru Powszechnego, TR Warszawa, Komuny Warszawa, w Galerii Prześwit, Muzeum Narodowym w Warszawie, Państwowym Muzeum Etnograficznym oraz w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Festiwal otworzy premiera „Gości Wieczerzy Pańskiej" w reżyserii Tomasza Fryzła. Spektakl Nowego Teatru, bazujący na filmie Ingmara Bergmana, opowiada o otchłani człowieka zawieszonego między dawną nadzieją a jej aktualnie doświadczanym brakiem.  Inne propozycje teatralne to „Macocha" Błażeja Biegasiewicza z Teatru Polskiego z Poznania, „Tęsknica" w reżyserii Pameli Leończyk, a w  TR Warszawa będzie można zobaczyć „Inferno" Akademii Sztuk Teatralnych z Krakowa w reżyserii Wery Markowskx, przedstawienie oparte na „Boskiej Komedii" Dantego. Jako zwieńczenie programu teatralnego gościnny spektakl z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. „Arianie" w reżyserii Beniamina Bukowskiego to przedstawienie, które przygląda się fenomenowi jednego z najbardziej fascynujących ruchów religijnych, intelektualnych i społecznych, jakie działały na ziemiach Rzeczpospolitej w XVI i XVII wieku. Uznane one zostały przez Kościół Katolicki za herezję i strącone w otchłań niebytu.

Festiwal Nowe Epifanie to nie tylko teatr. Program muzyczny otworzy potańcówka ostatkowa, do której przygrywać będzie polsko-białoruski zespół Hajda Banda / Гайда Банда. W kolejnych dniach Adam Strug – stały gość Festiwalu – wykona „Pieśni z otchłani", Maria Erdman wraz ze Zbigniewem Pilchem zaprezentują program „Testament", a zespół Vox Imaginaria, specjalnie na zamówienie Festiwalu przygotował koncert muzyki schyłku średniowiecza „Deduto sey. Świat jako otchłań".

Program kulinarny Nowych Epifanii będzie w tym roku poszerzony o przygotowane przez Monikę Kucię materiały związane z kulturą stołu, przepisy i inspiracje kulinarne, prezentowane będziemy na festiwalowej stronie internetowej. W przygotowaniu także kulinarne warsztaty dobroczynne.

Z kolei Dawid Zalesky zaproponuje w ramach Festiwalu instalację wizualną „Heretyczki", która połączona będzie z performensem oraz dyskusją.

Więcej o programie tegorocznego Festiwalu Nowe Epifanie można przeczytać na stronie wydarzenia https://noweepifanie.pl/festiwal/. Organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury.

Bilety na Festiwal są do nabycia przez stronę noweepifanie.pl, sprzedaż obsługują także kasy teatrów oraz system kicket.com.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda