mobile

Nowe linie na Bródnie

Na Bródnie od ponad tygodnia funkcjonuje nowa organizacja ruchu związana z rozbudową II linii metra. Na bieżąco zostają wprowadzane nowe rozwiązania, aby usprawnić komunikację w tym rejonie. Pierwsze poprawki ruszą w poniedziałek 18 marca – nowa linia 327 oraz ułatwiony dostęp do przystanków tramwajowych.

Barbara Kaniewska/fot. Jakub Murat
Nowe linie na Bródnie

Zastępca prezydenta m. st. Warszawy zapewnia, że sytuacja jest pod stałą obserwacją m.in. stołecznego ratusza. Sytuację po wdrożeniu uprawnień nadzoruje również Biuro Polityki Mobilności i Transportu wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Jak wynika z ich obserwacji autobusy i tramwaje kursują sprawnie, w większości bez znacznych opóźnień.

Mieszkańcy Bródna będą mieć ułatwiony dojazd do ronda Żaba oraz usprawnione przesiadki do tramwajów w rejonie przystanków Malborska i św. Wincentego. W tym celu już w poniedziałek, 18 marca, uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 327, która działać będzie w dni powszednie w godziniach 6:00 – 9:30 oraz 14:00 – 20:00, autobusy zatrzymywać się będą na przystankach co 15 minut. Trasa linii 327 będzie zaczynać się przy CH Targówek i obejmować dalej ul. Głębocką, św. Wincentego i kończyć przy rondzie Żaba.

Od środy 13 marca przystanki Gilarska i Toruńska, dotychczasowo przystanki na żądanie, zmienią się na przystanki stałe. Pracownicy ZTM informują, że autobusy zatrzymują się tam praktycznie za każdym razem.

Ruch pieszych będzie płynniejszy w rejonie przystanków tramwajowych na ul. Rembielińskiej. Zostaną zamontowane specjalne urządzenia, dzięki którym zielone światło dla pieszych będzie świeciło dłużej, nie utrudniając tym samym przejazdu tramwajom.

Zmianom ulegnie również organizacja ruchu na osiedlowych uliczkach po północnej stronie ulicy Kondratowicza – niektóre mogą zostać zmienione na jednokierunkowe. Jak na razie, ku nie zadowoleniu mieszkańców, prowadzi nimi trasa objazdowa zamkniętej ulicy Kondratowicza.

Na okres budowy na Bródnie trasą objazdową będą jeździć autobusy linii: 104, 112, 118, 120, 126, 145, 156, 169, 176, 204, 214, 227, 240, 256, 345, 409, 500, N02, N11 i N64. Na ulicach: Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, Chodeckiej, Łojewskiej, Wyszogrodzkiej i Bartniczej wydzielone zostały pasy autobusowe.

Wyznaczono odcinki ulicy św. Wincentego, do przeznaczenia tylko dla ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Chodzi o fragmenty między ulicą Niwa, a Gilarską oraz Kondratowicza, a wjazdem na parking urzędu dzielnicy, w kierunku Matki Teresy z Kalkuty.

Dodatkowo z pętli Żerań Wschodni rusza nowa linia tramwajowa 41, która pojedzie taką samą trasą jak linia 1 do ronda Radosława, gdzie skręci w al. Jana Pawła II, kończąc trasę na Służewcu. Linia kursuje w dni powszednie od 6:00 do 20:00.

 

Źródło: um.warszawa.pl /fot. Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda