mobile
REKLAMA

Nowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otwiera swoje podwoje. Co czeka na zwiedzających?

Jesienią 2024 roku, po latach oczekiwania, zostanie otwarta nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Z tej okazji muzeum zaprezentuje największą w swojej historii odsłonę swojej kolekcji sztuki polskiej i zagranicznej, gromadzonej od 2005 roku. Na wystawie będzie można zobaczyć prace takich artystów jak Alina Szapocznikow, Magdalena Abakanowicz, Edward Dwurnik i wielu innych

Jakub Bielawski
Nowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otwiera swoje podwoje. Co czeka na zwiedzających?

Co zobaczymy w nowym MSN-ie?

Kolekcja MSN-u skupia się na tematach obecnie istotnych dla społeczności, takich jak feminizm, postkolonializm, teorie gender, queer, wykluczenia społeczne i kulturowe oraz krytyka globalnego kapitalizmu i skutków transformacji ustrojowej w krajach naszego regionu. Wśród dzieł znajdują się również prace outsiderów, niematerialne lub powstające na styku różnych dziedzin, takich jak performans czy muzyka eksperymentalna.

Nowy budynek muzeum, zaprojektowany przez nowojorskie studio Thomas Phifer and Partners, jest już niemal gotowy. Muzeum zajmuje blisko 20 000 m2 powierzchni, z czego 4500 m2 to przestrzenie ekspozycyjne, mieszczące się na pierwszym i drugim piętrze. Na obu poziomach wystawowych znajdą się też tzw. pokoje z widokiem, czyli pomieszczenia z panoramicznymi oknami wychodzącymi na ulicę Marszałkowską i południową część placu Defilad. W budynku powstanie też kino z autorskim repertuarem filmowym oraz programem wydarzeń towarzyszących.

Nowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma być miejscem spotkania życia ulicy i placu ze sztuką, dlatego przestrzeń przy muzeum zaplanowana została jako forum – miejsce spotkań i działań kulturalnych, łącznik pomiędzy placem Centralnym a Parkiem Świętokrzyskim.

Muzeum zaprasza do obejrzenia filmu zapowiadającego otwarcie nowej siedziby MSN-u tutaj.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda