mobile
REKLAMA

Nowe połączenie i sygnalizacja na skrzyżowaniu Wysockiego z Poborzańską i Warszawski Świt

Po wielomiesięcznych prac ukończono modernizację skrzyżowania Wysockiego z Poborzańską i Warszawski Świt. Dzięki inwestycji ulice te zostały połączone, a ruch na skrzyżowaniu usprawniła nowa sygnalizacja świetlna

Jakub Bielawski
Nowe połączenie i sygnalizacja na skrzyżowaniu Wysockiego z Poborzańską i Warszawski Świt

Bródno rozkwita

Dzielnica Targówek, a w szczególności jej część Bródno, dynamicznie się rozwija. Atrakcyjna lokalizacja, dobre połączenia komunikacyjne i tereny zielone przyciągają zarówno mieszkańców, jak i inwestorów. Jednym z nich jest firma Home Invest, która realizuje projekt „Warszawski Świt” w pobliżu ul. Wysockiego. W ramach współpracy z miastem, deweloper przebudowuje również uliczną infrastrukturę na koszt własny.

Pierwszym etapem prac była przebudowa skrzyżowania ul. Wysockiego i Poborzańskiej. Powstała tam nowa sygnalizacja świetlna, dodatkowe pasy do skrętu w lewo, przebudowane chodniki i droga dla rowerów. Rowerzyści zyskali też nowy przejazd po wschodniej stronie ul. Wysockiego. Przebudowany został również wlot ul. Poborzańskiej.

Pora na kolejny etap prac

Kolejnym etapem będzie przebudowa skrzyżowania ul. Wysockiego i Bartniczej, gdzie powstanie nowe osiedle. Planowana jest również budowa drogi dla rowerów na odcinku Bazyliańska – Poborzańska – 2 KDL (planowana droga). Na skrzyżowaniu Wysockiego i Bazyliańskiej doposażona została sygnalizacja świetlna w automatyczną detekcję.

Przebudowa infrastruktury na Bródnie jest możliwa dzięki obowiązkowi nałożonemu na deweloperów przez ustawę o drogach publicznych. Miasto dopilnowuje, aby inwestycje prywatne przynosiły korzyści dla mieszkańców i poprawiały jakość życia w dzielnicy. W ostatnim czasie podobne prace były realizowane m.in. na ul. Marywilskiej, Kłobuckiej, Krasińskiego czy Pory.

fot.ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda