mobile
REKLAMA

Nowe śmieciarki dla Warszawy

Warszawa inwestuje w nowoczesne pojazdy do odbioru odpadów. W październiku miasto odebrało 15 nowych śmieciarek, które dołączyły do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Nowe samochody są ekologiczne, bezpieczne i wydajne

Jakub Bielawski
Nowe śmieciarki dla Warszawy

Nowy sprzęt dla MPO

MPO Warszawa to spółka komunalna, która odbiera odpady od mieszkańców 8 dzielnic stolicy. Każdego dnia załogi MPO opróżniają około 100 tys. kontenerów i przejeżdżają ponad 16 tys. km. Aby usprawnić ten proces, spółka regularnie odnawia tabor śmieciarek. W bieżącym miesiącu MPO Warszawa pozyskało 15 nowych pojazdów marki Scania o niskim poziomie emisji pyłów.

- Te 15 pojazdów, które dzisiaj odbieramy, napawa nas dumą. Jest to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo warszawiaków. Nowe samochody zasilą flotę, która dzisiaj – łącznie z prawie 800 pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – służy mieszkańcom stolicy. MPO jest bowiem spółką komunalną, która nie jest nastawiona na zysk. Nasze wszystkie działania są nakierowane na to, by obniżyć koszty funkcjonowania tego miejskiego przedsiębiorstwa i koszty, które ponoszą mieszkańcy m.st. Warszawy – mówił Tomasz Bratek, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Nowoczesne śmieciarki

W tym roku flotę MPO zasili łącznie 37 pojazdów, w tym 15 odebranych w październiku, 10 odebranych trzy miesiące temu oraz 12, które maja zostać odebrane do końca tego roku. Nowe śmieciarki są też wyposażone w klimatyzację, kamery cofania i monitoringu oraz automatyczne wrzutniki do pojemników. Łączna wartość 15 nowych śmieciarek wynosi około 14 mln zł.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda