mobile
REKLAMA

Nowoczesna stacja wyczekiwania karetek zainaugurowana przy Szpitalu Południowym

Nowa stacja wyczekiwania karetek przy Szpitalu Południowym jest już gotowa do użytku. To inwestycja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ. Dzięki nowej stacji ratownicy będą mogli szybciej reagować na wezwania i dotrzeć do pacjentów

Jakub Bielawski
Nowoczesna stacja wyczekiwania karetek zainaugurowana przy Szpitalu Południowym

Szybsza pomoc dla pacjentów

W Warszawie, gdzie codziennie dochodzi do setek wypadków i nagłych zachorowań, karetki pogotowia mają kluczowe znaczenie. Ambulanse w rejonie operacyjnym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie każdej doby wyjeżdżają do pacjentów nawet 700 razy.

Kolejne miejsce wyczekiwania karetek na Ursynowie ma zabezpieczyć potrzeby zdrowotne mieszkańców w zakresie ratownictwa medycznego. Inicjatorką tego pomysłu była radna tej dzielnicy, Karolina Mioduszewska, która zwróciła uwagę na potrzebę zapewnienia szybkiej i skutecznej pomocy medycznej dla mieszkańców.

- Po 5 latach starań uruchomiony został w Szpitalu Południowym drugi punkt wyczekiwania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”. Oprócz nowych, schludnych, w pełni wyposażonych pomieszczeń Samorząd Województwa Mazowieckiego wyposażył stację w nowoczesną karetkę. To chcieliśmy osiągnąć i to się udało zrobić. Na Ursynowie stale i konsekwentnie poprawiamy warunki w zakresie dostępu do usług zdrowotnych, pomimo postępującej zapaści w służbie zdrowia – mówi radna Karolina Mioduszewska.

Specjalistyczna karetka na wyjątkowe zdarzenia

Powstanie stacji wyczekiwania to realizacja projektu „Pogotowie Ratunkowe bliżej mieszkańców”. Nowa stacja ma 90 m2 powierzchni i jest wyposażona we wszystko, co potrzebne do skutecznej pracy ratowników. Będzie ona wyposażona w specjalistyczny ambulans typu „S”, który umożliwi szybką i bezpieczną pomoc pacjentom. Karetka Volkswagen Crafter typu C może zabrać jednocześnie cztery osoby siedzące i jedną leżącą.

- Na terenie Szpitala Południowego ruszył punkt wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego. To druga lokalizacja pogotowia w naszej dzielnicy. Dzięki jej otwarciu potrzebujący pomocy mieszkańcy będą krócej czekać na karetkę, a ratownicy zyskają lepsze warunki pracy – mówi Jakub Berent, zastępca burmistrza Ursynowa.

fot.UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda