mobile

Nowoczesność wkracza w świat przychodni

Przychodnia lekarska MediSpace mieści się na Warszawskiej Woli, blisko Centrum Handlowego Arkadia. Z jej usług od początku marca mogą korzystać nie tylko Warszawiacy, a to za sprawą specjalnej usługi, o której między innymi opowie nam Dr hab med. Michał Wszoła – współzałożyciel, chirurg, proktolog, gastrolog.

TAGI
Nowoczesność wkracza w świat przychodni

Czy na mapie Warszawy jest miejsce na kolejną (prywatną) przychodnię lekarską?

Pani Redaktor, myślę, że pytanie nie jest w tym czy jest miejsce, tylko co dana placówka może zaoferować pacjentom – w naszej przychodni skupiamy się na nowoczesnym podejściu do zdrowia. W chwili obecnej coraz częściej sięga się do mądrości medycyny wschodu – tam zadaniem lekarza było utrzymanie pacjenta w zdrowiu, leczenie chorób było drugim etapem postępowania. Profilaktyka i zapobieganie chorobom jest bardziej efektywne i zdecydowanie tańsze niż leczenie. Dlatego przychodnia nawiązała współpracę z lekarzami dla których problem profilaktyki jest ważny. Chcemy włączyć się w system opieki zdrowotnej w zakresie wczesnego rozpoznawania i leczenia chorób cywilizacyjnych, takich jak przewlekła choroba nerek, nowotwory układu pokarmowego i choroby układu sercowo-naczyniowego. Najważniejsze w naszym podejściu do pacjenta jest szczegółowa diagnostyka oparta o najnowsze zdobycze technologii XXI wieku.

Skąd pomysł na przychodnię?

Od wielu lat pracuję w państwowej i prywatnej ochronie zdrowia. Mam też kontakty z ośrodkami medycznymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji czy Australii – widzę jak zmienia się medycyna światowa i jak niestety trudno jest za tymi zmianami nadążać. Paradoksalnie w chwili obecnej w Polsce wiele innowacyjnych przedsięwzięć z zakresu medycyny jest propagowanych i dostępnych dla pacjentów dzięki zaangażowaniu prywatnych ośrodków medycznych, z których część ma kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. W państwowym szpitalu miałem duże problem żeby umożliwić pacjentom umawianie się przez Internet to co dopiero wprowadzenie takich usług jak np. Wideorozmowa z lekarzem.

Pierwszy raz spotykam się z usługą „ Wideorozmowa z lekarzem“. Proszę opowiedzieć, co to znaczy dla klientów MediSpace?

Usługa daje pacjentom następujące możliwości – brak konieczności jechania do przychodni z odległego zakątka Polski, zaś dla pacjentów z Warszawy daje możliwość skonsultowania i lepszego przygotowania się do właściwej wizyty lub dalszego nadzoru już w sytuacji przewlekłego leczenia u lekarza. Oszczędza to zarówno czas jak i pieniądze pacjentów. Jeśli ta usługa będzie cieszyła się powodzeniem na pewno będziemy rozszerzali jej zasięg. Na początku tylko część specjalistów będzie udzielać porad tą drogą.

Część mojej pracy zawodowej związana jest z przeszczepianiem trzustek i wysp trzustkowych u chorych z cukrzycą czy przewlekłym zapaleniem trzustki. Do tego typu zabiegów nie kwalifikują się wszyscy chorzy. Nie raz zdarzało mi się, że pacjenci z rodzinami przyjeżdżali na konsultację ze Szczecina czy Nowego Sącza z nadzieją w sercu, po to tylko żeby dowiedzieć się, że w ich przypadku nie można zastosować tej metody leczenia. Aż prosi się żeby umożliwić pacjentom wideorozmowę co zaoszczędzi ich czas i pieniądze związane z “wycieczką” do Warszawy. W pewien sposób frustracja z drugiej strony chęć umożliwienia pacjentom z korzystania z innowacyjnych rozwiązań dostępnych w medycynie popchnęła mnie, wraz z grupą innych lekarzy-pasjonatów (dr Marta Serwańska – Świętek, dr Andrzej Berman, dr Katarzyna Rowińska) w kierunku założenia przychodni, która umożliwi Warszawiakom a także innym Polakom korzystanie z dobrodziejstw XXI wieku w medycynie.

Jaką zatem ofertę Przychodnia Lekarska MediSpace ma dla swoich pacjentów?

W przychodni przy Spokojnej 5 mamy gabinety ogólnolekarskie, gdzie przyjmują specjaliści chorób nerek (nefrolodzy) - zajmujemy się kompleksową opieką różnych chorób nerek a także specjalistami gastrologii, proktologii, dermatologii, reumatologii, ginekologii czy dietetykami. Nasza pracownia USG wyposażona jest w Ultrasonograf GE 8f, który daje duże możliwości obrazowania narządów jamy brzusznej, naczyń, piersi, tarczycy czy macicy. Ponadto posiadamy pracownię endoskopową ze sprzętem full HD Olympus Evis-Excera III, który daje możliwość bardzo dokładnego uwidocznienia bardzo wczesnych zmian w obrębie przewodu pokarmowego co często umożliwia całkowite wyleczenie nawet w przypadku choroby nowotworowej. W godzinach porannych już od 7 rano działa gabinet pobrań krwi- wykonujemy analizy krwi, moczu i stolca. Przykładowo - morfologia krwi kosztuje 10 złotych. Nasz analizator moczu daje możliwość szybkiej oceny wskaźnika albuminowo-kreatyninowego – nowoczesnego parametru ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych - pacjent już w trakcie wizyty lekarskiej u nefrologa dowiaduje się o ewentualnym ryzyku takich problemów jak choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Daje to możliwość właściwego postępowania profilaktycznego już na tym wczesnym etapie choroby. Pacjent oszczędza czas i pieniądze gdyż nie musi wracać drugi raz z wynikami do lekarza. Nie skupiamy się tylko na leczeniu, ale ważna dla nas jest profilaktyka - rozpoczęliśmy prowadzenie wideoseminariów na tematy zdrowotne, ponadto na naszej stronie internetowej www.medispace.pl i na funpage’u na facebooku można znaleźć przydatne informacje z zakresu profilaktyki chorób nerek, nadciśnienia tętniczego, chorób przewodu pokarmowego.

Podobno na zabieg gastroskopii czeka się kilka miesięcy. Czy zdarza się, że w przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego czas ma znaczenie?

Zarówno gastroskopia jak i kolonoskopia to badania, które poza rozpoznawaniem stanów zapalnych czy nadżerek są niezwykle istotne przy diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych. Niektóre kraje wprowadzają obowiązkowe badania dla pacjentów w pewnym wieku (przeważnie po 50 roku życia), w Europie istnieje model przeprowadzania badania gdy są dolegliwości, ale oczywiście czas w jakim wykona się badanie jest tutaj niezwykle istotny – nie mogą to być długie miesiące.

Ile będzie kosztować wizyta np. u gastrologa lub nefrologa?

Standardowa wizyta kosztuje w naszej przychodni 150 PLN czyli tyle ile wizyty w prywatnych placówkach na terenie Warszawy. Nieznacznie droższe są wizyty dające dodatkowe możliwości – właśnie omawiana wizyta nefrologiczna z oceną nowoczesnego parametru ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych – wskaźnika albuminowo-kreatyninowego - 170 PLN. Dzięki dwudziestu złotym pacjent od razu dowiaduje się o ewentualnym ryzyku takich problemów jak choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Daje to możliwość właściwego postępowania profilaktycznego już na tym wczesnym etapie choroby. Z kolei wideorozmowa z lekarzem to koszt 110 PLN.

Jakie jeszcze nowatorskie usługi znalazły się w ofercie MediSpace?

Oferujemy naszym pacjentom możliwość takich badań jak badanie kapsułkowe przewodu pokarmowego, holter ciśnieniowy, impedancja przełyku – badanie wykorzystywane przy chorobie refluksowej przełyku, badanie USG w diagnostyce chorób macicy. Ponadto na naszej sali zabiegowej jesteśmy w stanie wykonywać dużą gamę zabiegów z zakresu chirurgii i ginekologii ambulatoryjnej. Podpisaliśmy również umowę z Europejskim Centrum Zdrowia, które daje naszym pacjentom możliwość skorzystania z diagnostyki Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego. Ponadto, ze względu na specyfikę specjalistów którzy u nas przyjmują jesteśmy w stanie zapewnić opiekę ambulatoryjną chorych po przeszczepieniu narządów a także przed przeszczepieniem. Nie należy zapominać o całej gałęzi medycyny regeneracyjnej i estetycznej - lekarze dermatolodzy i chirurdzy specjalizujący się w tym zakresie czekają już na naszych pacjentów.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda