mobile
REKLAMA

Nowy parking dla karetek w Wawrze

W warszawskim Wawrze zaczęła działać nowa stacja wyczekiwania. Ratownicy zyskali nową przestrzeń do pracy o powierzchni 150 m kw., a mieszkańcy przyjazną środowisku i otoczeniu stację wyczekiwania. Inwestycja została sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego. Samorząd przeznaczył na ten cel blisko 2 mln zł

Informacja prasowa
Nowy parking dla karetek w Wawrze

Nowa stacja oznacza szybszą reakcję ratowników i dojazd do pacjenta. Ambulanse każdej doby w rejonie operacyjnym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie wyjeżdżają do pacjentów nawet 700 razy. Kolejne miejsce wyczekiwania karetek ma zabezpieczyć potrzeby zdrowotne mieszkańców w zakresie ratownictwa medycznego. To efekt konsekwentnego realizowania polityki w ramach projektu „Pogotowie Ratunkowe bliżej mieszkańców”. Inwestycja została sfinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 1,9 mln zł.

Nowy ambulans dla Wawra

Dodatkowo w dzielnicy pracę rozpocznie supernowoczesny ambulans specjalistyczny typu „S”. Karetka marki Volkswagen Crafter typu C jest przystosowana do przewozu czterech osób w pozycji siedzącej i jednej w pozycji leżącej. Ambulans został wyposażony m.in. w nosze, główne elektryczne, ssak elektryczny i przenośny detektor jednogazowy CO. Koszt pojazdu wyposażonego w najnowocześniejszy dostępny na rynku europejskim sprzęt medyczny to ponad 635 tys. zł. Karetka została zakupiona w ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda