mobile

O!błędne Dyktando - Wielki Finał!

Finał ogólnopolskiego konkursu ortograficznego, sprawdzającego czujność ortograficzną i interpunkcyjną.

Marlena Głosińska
O!błędne Dyktando - Wielki Finał!

27 października 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbył się wielki finał O!Błędnego Dyktando, połączony z imprezą o nazwie "Bezbłędna Warszawa".

O!błędne Dyktando miało na celu wyłonienie mistrza. Polegało to na tym, że chętni uczestnicy mogli po zalogowaniu się na stronie O!błędnego rozwiązywać nic innego jak właśnie dyktanda i zbierać za nie punkty, które umożliwiały wygrywanie nagród. Finaliści O! błędnego Dyktando zostali zaproszeni na Wielki Finał, gdzie przekonaliśmy się, kto jest prawdziwym mistrzem. 

Wielki Finał rozpoczął się o godzinie 11:00, a poprowadził go prezenter telewizyjny, dziennikarz sportowy - Maciej Kurzajewski.

Całość umilił między innymi pokaz robotów i dronów, a także walki SUMO robotów i pokazy okularów VR. Nie zabrakło także strefy sportowej ani plastycznej, na której odbywały się różnego rodzaju warsztaty i pokazy. Oczywiście można było brać udział w masie konkursów i zdobywać w nich wyjątkowe nagrody. 

W trakcie Wielkiego Finału w Pałacu Kultury i Nauki pojawili się także ulubieńcy młodego pokolenia - gwiazdy Youtube’a i TikTok’a, między innymi Kinga Sawczuk i Sheo

Dyktando sprawdzane było przez jury składające się z ortograficznych ekspertów, a jego wyniki przedstawione zostały ku uciesze dzieci i rodziców jeszcze tego samego dnia, o godzinie 16:30. Całość imprezy trwała do 18:00, a więc uczestnicy mieli jeszcze mnóstwo czasu na kreatywną bądź sportową zabawę. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda