mobile
REKLAMA

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Marsz Milczenia 44’ przejdzie ulicami Warszawy

To nie pierwszy raz, gdy warszawiacy w kompletnej ciszy przemaszerują ulicami miasta, by oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Jak zapowiadają organizatorzy, marsz ma mieć wyłącznie charakter patriotyczny, bez podziału na przynależność polityczną uczestników.

Wiktoria Lewandowska
Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Marsz Milczenia 44’ przejdzie ulicami Warszawy

1 sierpnia o godz. 16:30 na Starówce przy ul. Jana Kilińskiego 1 rozpocznie się V Marsz Milczenia 44’. Zakończenie zaplanowano na godz. 18:30 na ul. Waliców 14. Jak czytamy na facebookowej stronie wydarzenia, organizatorzy zapraszają „z biało-czerwonymi flagami, ale bez oznaczeń przynależności partyjnych i organizacyjnych, aby w ciszy i skupieniu iść śladami walki i wypędzenia warszawianek i warszawiaków. Tak jak w latach ubiegłych, nie będzie nadużywania symboliki powstania, rac i okrzyków typu "Śmierć Wrogom Ojczyzny", ale zaduma i powaga dla trudu i ofiar uczestników i świadków Powstania Warszawskiego”.

„Solidarność i wsparcie”

Na miejscu zbiórki zostanie zaprezentowana plenerowa wystawa „Solidarność i wsparcie”, przygotowana przez Muzeum Dulag 121. Ukazuje ona historię przymusowego wysiedlania ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego. Wszyscy zebrani będą mieli okazję podziwiać wyjątkowe fotografie, dokumenty, a także mapy i wykresy, nawiązujące do ówczesnych wydarzeń. Osoby chętne tuż po zakończeniu marszu będą miały możliwość bezpłatnie udać się do pruszkowskiego muzeum. 

Fot. Pixabay

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda