mobile
REKLAMA

Ocalono 440 drzew w Ursusie

Jedna z zielonych enklaw na mapie Ursusa została ocalona dzięki interwencji urzędników. Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy postanowieniem z 16 marca 2017 r. udzielił zabezpieczenia roszczenia w postepowaniu na rzecz Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Prezydenta m.st. Warszawy.  Nieruchomość położona przy ul. Dzieci Warszawy 42 została zabezpieczona , m.in. poprzez wydanie zakazu wyrębu i wycinki znajdującego się na niej drzewostanu. 

Agnieszka Wall
TAGI Ursynów
Ocalono 440 drzew w Ursusie

W ten sposób ok. 440 drzew z terenu byłego Zespołu Szkół Zawodowych im. Wilhelma Piecka w Ursusie zostało uchronionych od wycinki. Jak wynika z uzasadnienia, masowa wycinka drzewostanu znacząco zmieniłaby właściwości działki, która jest przedmiotem postępowania.
- Odpowiednie kroki prawne podjęte przez Urząd Dzielnicy pozwoliły uchronić kilkaset drzew. Zachowanie tak licznego drzewostanu ma znaczenie nie tylko ekologiczne, ale także sentymentalne - podkreśliła burmistrz Dzielnicy Urszula Kierzkowska – Ma to szczególne znaczenie dla mieszkańców Ursusa, gdyż wielu z nich, zgodnie z tradycją ówczesnej szkoły przyzakładowej, sadziło pamiątkowe drzewa po otrzymaniu dyplomu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda