mobile
REKLAMA

Ochota na ekonomię społeczną

20 października 2023 roku mieszkańcy Warszawskiej Dzielnicy Ochota oraz wszyscy zainteresowani tematyką ekonomii społecznej będą mieli okazję wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Zarząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Ochota oraz Stowarzyszenie BORIS zapraszają przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, instytucji pomocy społecznej oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ekonomii społecznej, na Forum pod nazwą "Ochota na Ekonomię Społeczną."

Informacja prasowa
Ochota na ekonomię społeczną

Miejsce spotkania to Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota" przy ul. Rokosowskiej 10. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 12:30. To będzie niezwykła okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy i nawiązywania nowych kontaktów w obszarze ekonomii społecznej.

 

Ekonomia społeczna to koncepcja, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. W jej centrum znajduje się idea tworzenia przedsięwzięć gospodarczych, które nie tylko dążą do osiągnięcia zysku, ale również do rozwiązywania problemów społecznych i ekologicznych. To podejście stawia na równowagę między zyskiem a wartościami społecznymi.

 

W trakcie Forum "Ochota na Ekonomię Społeczną" eksperci i praktycy przedstawią różne aspekty ekonomii społecznej, omawiając jej znaczenie, rozwój oraz wpływ na lokalne społeczności. Będzie to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat korzyści płynących z ekonomii społecznej i sposobów, w jakie można ją wdrożyć w praktyce.

 

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie prezentacja doświadczeń Dzielnicy Ochota z ekonomią społeczną. Wspólnota Ochoty od dawna aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, stawiając na rozwijanie przedsiębiorczości społecznej oraz inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

 

Podczas Forum, ochockie inicjatywy opowiedzą o swoich pierwszych krokach w dziedzinie ekonomii społecznej, sukcesach i trudnościach, z jakimi się spotkały. Przedstawią także możliwości i ograniczenia, z jakimi przyszło im się zmierzyć oraz swoje prognozy na przyszłość. To niezwykle inspirujący moment, który może pomóc innym społecznościom w rozwoju własnych projektów społecznych.

 

Forum "Ochota na Ekonomię Społeczną" to wyjątkowa okazja do spotkania się z ludźmi, którzy wierzą, że ekonomia może być narzędziem do tworzenia pozytywnych zmian w społeczeństwie. Będziemy mogli wspólnie poszukiwać rozwiązań na rzecz lepszej przyszłości, w której zysk gospodarczy idzie w parze z dbałością o dobro społeczności i środowiska.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym inspirującym wydarzeniu. To Forum jest okazją do wymiany myśli, nawiązania nowych kontaktów i zdobycia wiedzy na temat ekonomii społecznej. Ochota na ekonomię społeczną to hasło, które przybliża nas do wspólnej drogi ku sukcesowi społecznemu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda