Ochota na Legii!

Klub Legia w 2024 roku realizuje projekt „Legia w Twojej Dzielnicy”, który polega na tym, że zaprasza mieszkańców kolejnych stołecznych dzielnic na swój mecz. 7 kwietnia nadszedł czas na udział w meczu mieszkańców Ochoty. Na trybunie rodzinnej zasiadło 300 osób z Ochoty, każda w specjalnej koszulce przygotowanej na ten dzień

oprac. IS

Warszawski klub sportowy Legia ruszył w ubiegłym roku z programem „Legia w Twojej Dzielnicy”. Jednym z jego elementów jest zaproszenie mieszkańców kolejnych dzielnic na mecze piłkarzy przy ul. Łazienkowskiej 3. Na ostatnim meczu, który odbył się 7 kwietnia na trybunie rodzinnej zasiedli mieszkańcy Dzielnicy Ochota. Były to głównie dzieci z ochockich klubów sportowych i szkół. Na trybunie nie zabrało również wiceburmistrzów Grzegorza Wysockiego czy Sławomira Umińskiego, a także burmistrz Doroty Stegienki wraz z Pułkownikiem Bogdanem Bartnikowskim, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, którzy wspólnie odebrali certyfikat z rąk przedstawiciela Legii.

Pan Pułkownik był przez kibiców fetowany na stojąco, wyskandowano „Cześć i Chwała Bohaterom”. -Cieszę się ogromnie, że nasi mieszkańcy i młodzi piłkarze są tu dziś ze mną ze mną, kiedy odbieram ten zaszczytny certyfikat razem z pułkownikiem Bogdanem Bartnikowskim, świadkiem Powstania Warszawskiego i więźniem Auschwitz-Birkenau- powiedziała Burmistrz Stegienka.

A co cię działo na murawie? Legia grała z Jagiellonią Białystok, obecnym liderem piłkarskiej tabeli. Do przerwy Legia prowadziła 1:0 z Jagiellonią po golu Guala, a na trybunach oglądało go 27 354 widzów. W 83 minucie Jagiellonia wbiła bramkę, zrobił to Imaz. I mecz skończył się remisem.