mobile
REKLAMA

Od 1 lipca Ursynów i Wilanów zmieniają firmę odbierającą odpady komunalne

1 lipca 2023 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie rozpocznie odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Zmiana operatora to proces złożony i wielopoziomowy - szczególnie w początkowym etapie realizacji. W celu zapewnienia sprawnej i profesjonalnej obsługi nowych lokalizacji MPO od kilku tygodni jest w trakcie intensywnych przygotowań, których celem jest zapewnienie mieszkańcom obu dzielnic sprawnego odbioru odpadów

Informacja prasowa
Od 1 lipca Ursynów i Wilanów zmieniają firmę odbierającą odpady komunalne

Pracownicy Działu Logistki MPO Warszawa przygotowują niezbędne trasówki dla załóg odbierających odpady. Dzięki temu będą one mogły rozpocząć testowe przejazdy trasami każdej z frakcji jeszcze przed realizacją obsługi mieszkańców. Ułatwi to załogom poznanie miejsc odbioru odpadów dla poszczególnych adresów na trasach oraz umożliwi zdobycie wiedzy na temat miejsc ustawiania pojazdów w celu opróżnienia pojemników. Dobiegają również końca ostatnie przygotowania przed otwarciem nowej bazy MPO przy ul. Mortkowicza 5 na Ursynowie, która powstała specjalnie na potrzeby obsługi południowej części Warszawy.

- Pierwsze tygodnie realizacji nowego zadania będą wymagające. Załogi MPO  poznają topografię, ale również specyfikę przyzwyczajeń i indywidualnych oczekiwań dziesiątek tysięcy mieszkańców poszczególnych lokalizacji. Na szczęście nasz system odbioru jest elastyczny i odporny na wszelkie zdarzenia. Robimy wszystko, aby zmiany w obecnych harmonogramach były jak najmniej zauważalne - wyjaśnia Dariusz Wachnicki, Dyrektor Działu Odbioru Odpadów w MPO Warszawa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie dokłada wszelkich starań, aby zmiana operatora nastąpiła w sposób jak najmniej odczuwalny dla mieszkańców. Przygotowania realizowane są na wielu poziomach, prowadzone są m.in. prace związane z zapewnieniem odpowiedniej liczby pojemników.

- Zebrane w pierwszych tygodniach informacje pozwolą nam na sprawne i ostateczne dostosowanie tras pojazdów, obsługujących poszczególne frakcje odpadów. Mieszkańców bardzo prosimy o zrozumienie. Mamy nadzieję, że nasze szeroko zakrojone przygotowania pozwolą na zorganizowanie satysfakcjonującego odbioru odpadów i ewentualne korekty harmonogramów tam, gdzie wystąpią takie potrzeby – dodaje Dariusz Wachnicki.

Aby zmaksymalizować efekty przygotowań, szczególnie w pierwszych tygodniach zmiany, MPO zaplanowało także działania informacyjne, skierowane do administratorów obiektów, z apelem o regularne sprawdzanie terminów odbioru poszczególnych frakcji odpadów.

fot.MPO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda