mobile
REKLAMA

Od „Pippi” po „Starzyńskiego” - luty pod znakiem teatralnych nowości

Choć luty jest najkrótszym miesiącem w roku, na stołecznych scenach zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Warszawskie teatry przygotowały aż sześć premier - od klasycznych komedii, przez kameralne dramaty, po widowiska muzyczne i spektakle dla najmłodszych widzów. Różnorodny repertuar sprawia, że każdy miłośnik teatru znajdzie w nim coś dla siebie.

oprac. Karolina Najda
Od „Pippi” po „Starzyńskiego” - luty pod znakiem teatralnych nowości

Premiery dla dorosłych widzów

Wśród lutowych nowości znalazła się klasyczna komedia Michała Bałuckiego „Klub kawalerów”, którą w lekkiej i błyskotliwej interpretacji reżyseruje Krystyna Janda w Och-Teatrze. Spektakl z humorem obyczajowej obserwacji przygląda się relacjom damsko-męskim oraz przekonaniom bohaterów, którzy wolność stawiają ponad miłość.

Na Małej Scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy swoją sceniczną odsłonę zyskuje nagradzana proza Małgorzaty Żarów „Zaklinanie węży w gorące wieczory”. Adaptację wyreżyserował Jan Jeliński, proponując widzom kameralny, wielowarstwowy spektakl oparty na emocjonalnej narracji i współczesnej literaturze.

Pod koniec miesiąca repertuar dla dorosłych wzbogacą kolejne dwie premiery. W Teatrze Współczesnym będzie można zobaczyć „23 i pół godziny” - wnikliwe studium relacji i pamięci. Z kolei Teatr Syrena zaprezentuje musical „Starzyński”, inspirowany biografią legendarnego prezydenta stolicy i książką „Starzyński. Prezydent z pomnika” Grzegorza Piątka. To widowisko łączące historię miasta z jego współczesną tożsamością.

Spektakle dla najmłodszych

Luty przyniesie również premiery adresowane do młodej widowni. Już 15 lutego w Teatrze Lalek Guliwer odbędzie się premiera „Podróży Guliwera” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Nowatorska adaptacja klasycznej powieści Jonathana Swifta połączy teatr lalek z elementami rzeczywistości wirtualnej, podejmując temat języka i jego znaczeń.

Kilka dni później, 20 lutego, Teatr Rampa zaprosi młodych widzów (7+) na spektakl „Pippi”. Przedstawienie przypomni przygody kultowej bohaterki stworzonej przez Astrid Lindgren, wprowadzając publiczność w świat dziecięcej wyobraźni, odwagi i niezależności.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda