mobile
REKLAMA

Oddział Kliniki Psychiatrycznej został odnowiony

Fundacja Śnieżka odnowiła Oddział Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Na otwarciu 8 listopada zaprezentowano dwa skrzydła mieszczące wyremontowane sale dla pacjentów oraz gabinety lekarskie

Informacja prasowa
Oddział Kliniki Psychiatrycznej został odnowiony

Przestrzeń Oddziału została również urozmaicona barwnymi ilustracjami z warszawskimi motywami. To kolejna placówka medyczna dla dzieci i młodzieży odnowiona przez Fundację

W otwarciu Oddziału po renowacji wzięły udział dyrekcja, zarząd oraz pracownicy szpitala – między innymi dr hab. n. med. Anna Mosiołek, Dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii, oraz dr hab. n. med. Barbara Remberk, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Fundację Śnieżka reprezentował przedstawiciel zarządu Sławomir Wilkos.

Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym młodzi pacjenci i personel Oddziału Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży zyskali odświeżone, jasne i kolorowe wnętrza. Zmiany bardzo pozytywnie postrzegają przedstawiciele Instytutu Psychiatrii i Neurologii:

W ostatnim okresie obserwuje się wzrost kryzysów psychicznych w grupie dzieci i młodzieży wymagających hospitalizacji psychiatrycznych. Z powodu zaburzeń psychicznych lub zaburzeń zachowania hospitalizowanych było w 2020 r. ponad 6500 najmłodszych pacjentów. Niepokojące są także doniesienia dotyczące podejmowanych w tej grupie wiekowej prób samobójczych. W 2021 r. odnotowano prawie 1500 prób suicydalnych – mówi dr hab. n. med. Anna Mosiołek, Dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. – Dlatego też niezwykle istotne jest, żeby młodzież trafiająca do oddziału znalazła tam nie tylko profesjonalną opiekę psychiatryczną, ale też warunki wspomagające wychodzenie z kryzysu psychicznego. Fundacja Śnieżka pomogła w stworzeniu miejsca przyjaznego młodym pacjentom. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Fundacji za odmalowanie oddziału – dodaje.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Śnieżka za odmalowanie ścian oddziału i umilenie ich pracami artystycznymi. Znajdujemy się na terenie oddziału całodobowego, gdzie leczona jest młodzież najczęściej w stanie zagrożenia życia. Stworzenie godnych warunków osobom, które muszą skorzystać z leczenia, jest bardzo ważne i może wpłynąć na skuteczność świadczonych przez naszą placówkę usług medycznych – dodaje dr hab. n. med. Barbara Remberk, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Kolorowa Warszawa przyozdobi sale

W trakcie kilkumiesięcznego remontu pomieszczeń przeprowadzonego przez Fundację zrealizowano prace obejmujące wykonanie gładzi, gruntowanie oraz malowanie ścian, a także częściową wymianę kasetonów sufitowych. Zużyto ponad 1000 litrów farb, 300 kg gładzi oraz 150 litrów gruntu. Łączna kwota przeznaczona przez Fundację na odnowienie Oddziału wyniosła prawie 130 tys. złotych.

Fundacja zadbała również o estetykę pomieszczeń. Ściany po renowacji upiększyły rysunki artystki Joanny Jeleniewskiej, która od lat współpracuje z Fundacją. Dzięki niej na ścianach można śledzić warszawskie motywy, takie jak pomnik Syreny, Wisłę czy Stadion Narodowy. Nie zabrakło również symboli Starego Miasta i Centrum. Na malunkach znalazły się między innymi Barbakan, budynek Teatru Wielkiego, Pałac Kultury i Nauki, palma z ronda de Gaulle’a, a także Most Świętokrzyski.

Dokładamy naszą cegiełkę, a nawet grunt i farbę, do wspierania oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Polsce. Naszym celem jest poprawa komfortu leczenia młodych pacjentów zgodnie z naszą specjalnością, czyli zadbaniem o jasne i pozytywne barwy dookoła. Jesteśmy przekonani, że estetyczne otoczenie może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia, dlatego mamy nadzieję, że renowacja tutejszych sal i dodanie im koloru wywoła właśnie taki efekt. Wierzymy również, że odnowione przestrzenie szpitalne przyczynią się do poprawy komfortu pracy personelu medycznego Oddziału – mówi Sławomir Wilkos, członek zarządu Fundacji Śnieżka.

Projekt „Świat w kolorach”

Renowacja Oddziału Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży odbyła się w ramach prowadzonego przez Fundację Śnieżka projektu „Świat w kolorach”, którego historia sięga 2005 roku. Jest to 34. oddział odnowiony dzięki programowi – z inicjatywy tak Fundacji, jak i jej fundatora FFiL Śnieżka SA. W ostatnich latach Fundacja koncentruje się na wspieraniu oddziałów psychiatrii dziecięcej w całej Polsce, a także renowacji innych oddziałów szpitalnych w wymiarze lokalnym.

fot.mat.org.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda