mobile
REKLAMA

Opieka nad osobami starszymi - Warszawa. Na co zwrócić uwagę?

Statystyki są nieubłagane: w naszym społeczeństwie przybywa seniorów. Z wiekiem naturalne możliwości organizmu słabną, nic więc dziwnego, że nasi dziadkowie i rodzice coraz częściej wymagają pomocy w codziennych czynnościach. Z drugiej strony takie wsparcie nie zawsze łatwo pogodzić ze zwykłymi obowiązkami i pracą zawodową. Wówczas z pomocą przychodzi opieka nad osobami starszymi. Warszawa to duży rynek, dlatego z łatwością znajdziesz agencję świadczącą takie wsparcie. Jakimi kryteriami kierować się, dokonując wyboru?

Artykuł sponsorowany
Opieka nad osobami starszymi - Warszawa. Na co zwrócić uwagę?

1. Opiekunka osób starszych - dlaczego warto?

2. Jak wybrać opiekę dla seniora?

3. Co wziąć pod uwagę, wybierając opiekunkę?

Jeśli potrzebna jest ci fachowa opieka nad osobami starszymi - Warszawa oferuje wiele agencji, w których ofercie znajduje się opieka całodobowa. Możesz zdecydować się również na opiekę godzinową. Sprawdź, czym się sugerować, przeglądając oferty.

Opiekunka osób starszych - dlaczego warto?

Decyzja o zatrudnieniu opiekunki, która będzie zajmować się osobą starszą często nie jest łatwa. Niektórzy mają wyrzuty sumienia, że nie są w stanie samodzielnie zaopiekować się bliskim, inni obawiają się powierzenia zadań komuś obcemu. Jeśli któraś z tych postaw jest ci bliska, wiedz, że w zaangażowaniu profesjonalnego wsparcia nie ma nic złego. Przeciwnie, opieka domowa często jest dzięki temu bardziej efektywna, a senior zaopiekowany.

Jak wybrać opiekę dla seniora?

Skąd wiadomo jaka będzie najlepsza opieka nad osobami starszymi - cennik nie powinien być przecież jedynym wyznacznikiem. Często spotykaną praktyką jest sięganie po rekomendacje znajomych - to jednak nie zawsze dobry pomysł. Każdy senior ma inne potrzeby, warunkowane stanem zdrowia, problemami, a nawet charakterem, dlatego też czasowa lub całodobowa opieka wygląda inaczej.

Zwróć uwagę, co dokładnie oferuje agencja. Być może w jej ofercie znajduje się typowa opieka domowa, a może to także dom dzienny i terapia zajęciowa dla osób starszych - przykłady zajęć zawsze prezentowane są na stronach internetowych. Formę aktywności i zakres opieki zawsze trzeba dopasować do indywidualnej sytuacji i stanu zdrowia osoby starszej.

Co wziąć pod uwagę, wybierając opiekunkę?

Decydując się na opiekę domową, pod uwagę weź przede wszystkim referencje samej opiekunki. Powinna to być osoba obdarzona empatią i cierpliwością. Osoba starsza często ma spowolnione reakcje, co koniecznie powinno być wzięte pod uwagę przy opiece. Jeśli seniorowi dokucza stan zdrowia, warto wybrać osobę z wiedzą medyczną.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda