mobile
REKLAMA

Osiem dni bez metra na Woli

Od 1 do 8 maja pociągi metra nie pojadą w głąb Woli, a ostatnią stacją na jaką dowiozą pasażerów będzie stacja Rondo Daszyńskiego. Spowodowane jest to zintegrowaniem budowanego odcinka na Bemowie z istniejącym już odcinkiem.

Marcin Kalicki
Osiem dni bez metra na Woli

W związku z tym od dzisiaj nieczynne będą stacje: Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. – Budowa metra na Bemowie wkracza w decydującą fazę. Istniejący odcinek trzeba połączyć z budowanym – skonsolidować systemy sterowania i zasilania oraz przyłącza światłowodowe i telefoniczne, by zapewnić łączność z dyspozytorniami i centralą na STP Kabaty – przekazują przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego. – Prace wymagają czasowego wyłączenia stacji Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Od 1 do 8 maja pociągi będą jeździły na trasie: Trocka – Rondo Daszyńskiego – dodają.

Uruchomiona została linia autobusowa ZM2. Pojazdy zastępcze kursują na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – M. Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Os. GÓRCZEWSKA. W godzinach szczytu będą dodatkowe kursy ZM2 na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – M. Kasprzaka – Płocka – Górczewska – METRO KSIĘCIA JANUSZA.

Dodatkowo trzy linie: 714, 719 oraz 729 kursują na skróconej trasie – do pętli Os. Górczewska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda